Dramat byłego piłkarza Chelsea. Utknął pod gruzami. Jego trener błaga o pomoc

Smutne informacje docierają z Turcji. Trwa akcja poszukiwawcza Christiana Atsu, który zaginął podczas trzęsienia ziemi. W niedzielę piłkarz Hataysporu zdobył gola na wagę triumfu, a kilka godzin później znalazł się pod gruzami. O pomoc w poszukiwaniach poprosił również Volkan Demirel, trener tureckiej drużyny.

W niedzielę 5 lutego Hatayspor zmierzył się z Kasimpasą w ramach 23. kolejki Super Lig. Mecz zakończył się zwycięstwem 1:0 pierwszej z drużyn, a gola na wagę triumfu dopiero w 97. minucie spotkania zdobył Christian Atsu. Ghański piłkarz znakomicie przymierzył z rzutu wolnego, z łatwością minął mur rywali i trafił do siatki. Po meczu doszło do katastrofy. W nocy z niedzieli na poniedziałek nastąpiło trzęsienie ziemi w Turcji, w wyniku którego zaginął Atsu.

Zobacz wideo Lewandowski, Michniewicz i kulisy mundialu. Co dalej z kadrą?

Trzęsienie ziemi w Turcji. Christian Atsu poszukiwany. Piłkarz utknął pod gruzami

Kataklizm nawiedził kraj o godz. 4:17 czasu lokalnego, czyli 2:17 w Polsce. Trzęsienie ziemi trwało ponad minutę, a epicentrum znajdowało się około 30 km od dwumilionowego miasta Gaziantep. Siłę wstrząsów oszacowano na 7,8 stopni w skali Richtera. Runęło kilkadziesiąt budynków, a wiele osób znajduje się pod gruzami. Jedną z nich jest Christian Atsu.

Jak informują tureckie media, trwa akcja poszukiwawczo-ratownicza, której celem jest odnalezienie piłkarza. Jak na razie nie udało się nawiązać kontaktu z 31-latkiem i nie wiadomo, w jakim jest stanie. Atsu nie jest jedyną osobą z klubu, której poszukują ratownicy. Pod gruzami znajduje się również Taner Savut, dyrektor sportowy Hataysporu. Wcześniej z ruin wyciągnięto Buraka Oksuza, Bertuga Yildirima i Kerima Aliciego. Na szczęście nie odnieśli poważnych ran. Trzęsienie ziemi mocno uderzyło w Kahramanmaras, gdzie znajduje się właśnie siedziba Hataysporu.

O pomoc w poszukiwaniach poprosił Volkan Demirel, trener tureckiej drużyny. Szkoleniowiec opublikował w mediach społecznościowych wzruszający apel. - Proszę, proszę o pomoc inne państwa. Chcę, żeby wysłali nam niezbędne sprzęty do poszukiwań. Niewiele możemy zrobić własnymi środkami. Proszę, na miłość boską, ludzie tu umierają - mówił Demirel. 

Sytuacja jest dramatyczna. Zanotowano aż 40 wstrząsów wtórnych, a część sejsmologów mówi, że mogło to być największe trzęsienie ziemi w historii Turcji. W kraju wprowadzono stan wyjątkowy i zawieszono wszystkie rozgrywki sportowe do odwołania

Więcej treści sportowych na stronie głównej Gazeta.pl

Christian Atsu trafił do tureckiej drużyny we wrześniu 2022 roku. Wcześniej grał m.in. dla Chelsea, Newcastle United czy FC Porto. W tym sezonie wystąpił w czterech spotkaniach, w których zdobył jedną bramkę.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.