Dramat byłego piłkarza Chelsea. Utknął pod gruzami. Jego trener błaga o pomoc

Smutne informacje docierają z Turcji. Trwa akcja poszukiwawcza Christiana Atsu, który zaginął podczas trzęsienia ziemi. W niedzielę piłkarz Hataysporu zdobył gola na wagę triumfu, a kilka godzin później znalazł się pod gruzami. O pomoc w poszukiwaniach poprosił również Volkan Demirel, trener tureckiej drużyny.

W niedzielę 5 lutego Hatayspor zmierzył się z Kasimpasą w ramach 23. kolejki Super Lig. Mecz zakończył się zwycięstwem 1:0 pierwszej z drużyn, a gola na wagę triumfu dopiero w 97. minucie spotkania zdobył Christian Atsu. Ghański piłkarz znakomicie przymierzył z rzutu wolnego, z łatwością minął mur rywali i trafił do siatki. Po meczu doszło do katastrofy. W nocy z niedzieli na poniedziałek nastąpiło trzęsienie ziemi w Turcji, w wyniku którego zaginął Atsu.

Zobacz wideo Lewandowski, Michniewicz i kulisy mundialu. Co dalej z kadrą?

Trzęsienie ziemi w Turcji. Christian Atsu poszukiwany. Piłkarz utknął pod gruzami

Kataklizm nawiedził kraj o godz. 4:17 czasu lokalnego, czyli 2:17 w Polsce. Trzęsienie ziemi trwało ponad minutę, a epicentrum znajdowało się około 30 km od dwumilionowego miasta Gaziantep. Siłę wstrząsów oszacowano na 7,8 stopni w skali Richtera. Runęło kilkadziesiąt budynków, a wiele osób znajduje się pod gruzami. Jedną z nich jest Christian Atsu.

Spain Soccer La LigaLewandowski ogląda plecy rywali. Został w tyle. Przed nim nie tylko Haaland

Jak informują tureckie media, trwa akcja poszukiwawczo-ratownicza, której celem jest odnalezienie piłkarza. Jak na razie nie udało się nawiązać kontaktu z 31-latkiem i nie wiadomo, w jakim jest stanie. Atsu nie jest jedyną osobą z klubu, której poszukują ratownicy. Pod gruzami znajduje się również Taner Savut, dyrektor sportowy Hataysporu. Wcześniej z ruin wyciągnięto Buraka Oksuza, Bertuga Yildirima i Kerima Aliciego. Na szczęście nie odnieśli poważnych ran. Trzęsienie ziemi mocno uderzyło w Kahramanmaras, gdzie znajduje się właśnie siedziba Hataysporu.

O pomoc w poszukiwaniach poprosił Volkan Demirel, trener tureckiej drużyny. Szkoleniowiec opublikował w mediach społecznościowych wzruszający apel. - Proszę, proszę o pomoc inne państwa. Chcę, żeby wysłali nam niezbędne sprzęty do poszukiwań. Niewiele możemy zrobić własnymi środkami. Proszę, na miłość boską, ludzie tu umierają - mówił Demirel. 

Sytuacja jest dramatyczna. Zanotowano aż 40 wstrząsów wtórnych, a część sejsmologów mówi, że mogło to być największe trzęsienie ziemi w historii Turcji. W kraju wprowadzono stan wyjątkowy i zawieszono wszystkie rozgrywki sportowe do odwołania

Więcej treści sportowych na stronie głównej Gazeta.pl

Xavi / Robert LewandowskiXavi skomentował wygraną Barcelony. Króciutko o Lewandowskim

Christian Atsu trafił do tureckiej drużyny we wrześniu 2022 roku. Wcześniej grał m.in. dla Chelsea, Newcastle United czy FC Porto. W tym sezonie wystąpił w czterech spotkaniach, w których zdobył jedną bramkę.

Więcej o: