20-latek ma przejąć najbardziej pożądany klub. Najmłodszy właściciel w historii

Według "Daily Mail" nowym właścicielem angielskiego trzecioligowca Morecambe FC może zostać 20-letni Sarbjot Johal. Młody biznesmen czeka tylko na akceptację władz ligi i już niedługo zostanie najmłodszym prezesem w historii. Zakupem klubu zainteresowany był też Tyson Fury.

Morecambe występuje w League One (trzeci poziom w Anglii) i zajmuje 21. miejsce (strefa spadkowa). We wrześniu klub został wystawiony na sprzedaż. - Proces nie postępował tak szybko, jak byśmy tego chcieli - mówił niedawno prezes Graham Howse, ale na początku roku pojawiły się informacje o sensacyjnym kandydacie na nowego właściciela.

Zobacz wideo Rozpoczął się proces sądowy Kucharskiego i Lewandowskiego. Powodem oskarżenie o szantaż

20-letni biznesmen zapisze się w historii angielskiej piłki

Klub może przejąć 20-letni Sarbjot Johal, który od stycznia 2022 roku jest właścicielem prywatnej firmy inwestycyjnej Sarb Capital. Biznesmen był bliski zakupu klubu już 4 stycznia, ale na razie stał się jednym z udziałowców. Johal zawarł już umowę z obecnymi właścicielami klubu, Bond Investments. Howse potwierdził, że umowa zostanie zatwierdzona, jeśli zaakceptują ją właściciele English Football League (EFL).

- Sarbjot Johal jest chętny do rozpoczęcia projektu, aby przenieść klub na nowy poziom, pod warunkiem pomyślnego przejścia testu EFL - zapewnił. - Wraz z Sarbjotem zależy mi, aby proces posuwał się teraz w odpowiednim tempie, aby dojść do pozytywnego zakończenia - dodał. Jeżeli doniesienia Brytyjczyków się potwierdzą, Johal zostanie najmłodszym właścicielem klubu piłkarskiego w historii.

Zakup klubu już w listopadzie rozważał Tyson Fury. Pięściarz mieszka w Morecambe i jest jednym z inwestorów drużyny, która na koszulkach meczowych nosi jego logo - Gypsy King. 

Nie są to jedyne sensacyjne doniesienia z angielskiej ligi. Wcześniej informowaliśmy, że zainteresowana zainwestowaniem w Arsenal jest amerykańska aktorka Reese Witherspoon. "Jeśli w Arsenalu znajdzie się miejsce dla inwestorów, ja i moi synowie bylibyśmy szczęśliwi. To nasza ulubiona drużyna" - zapewniała w BBC. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.