Nie żyje Szymon Wesołowski. "Najlepszy trener". Nagrody już nie odebrał

Szymon Wesołowski - trener piłkarski wielu śląskich klubów - nie żyje. Zmarł w piątek w wieku zaledwie 32 lat. W styczniu tego roku objął stanowisko szkoleniowca reprezentacji Polski osób niesłyszących w piłce nożnej i futsalu.

Szymon Wesołowski pochodził z Zabrza i całą karierę trenerską związał ze Śląskiem. Od początku obecnego sezonu prowadził występujące w 2. lidze rozgrywek futsalowych Bongo Futsal Niemodlin. Wcześniej pracował w takich klubach jak: Concordia Knurów, Remedium Pyskowice, Strzelec Gorzyczki, UKS Milenium Gliwice, Walka Zabrze, czy Piast Gliwice Futsal. Na początku tego roku został selekcjonerem reprezentacji Polski osób niesłyszących w piłce nożnej i futsalu.

Zobacz wideo Krzynówek wskazał wzór dla Santosa. "Szatnia była razem z nim"

Nie żyje Szymon Wesołowski - znakomity trener futsalu i beach soccera

Trener Wesołowski zmarł w piątek, 3 lutego. Miał zaledwie 32 lata. Przyczyna śmierci na razie nie jest znana. Te smutne informacje oraz wyrazy współczucia dla jego rodziny przekazały mi.in. kluby, w których pracował.

- Ze smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci naszego byłego trenera i kolegi Szymona Wesołowskiego. Składamy wyrazy głębokiego współczucia Rodzinie i Bliskim - napisali przedstawiciele Concordii Knurów.

- Zmarł Szymon Wesołowski, trener wielu śląskich zespołów w futsalu, beach soccerze czy w piłce osób niesłyszących. Na piasku współpracował z m.in. UKS-em Milenium Gliwice. Spoczywaj w pokoju Szymon - czytamy na profilu Polski Beach Soccer na Facebooku.

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl.

Szymon Wesołowski został także laureatem tegorocznej edycji plebiscytu "Sportowiec Roku" Nowej Trybuny Opolskiej, w którym brano pod uwagę sportowców i trenerów pracujących w województwie opolskim. Wyróżniono go w kategorii "najlepszy trener". Nagrody już nie odebrał.

Więcej o: