Bale zachwyca na emeryturze. Idealnie odnajduje się w nowym sporcie [WIDEO]

Nie minęło dużo czasu, a już możemy oglądać Garetha Bale'a na polu golfowym. Walijczyk bierze udział w turnieju AT&T Pebble Beach Pro-Am w Kalifornii i zdążył popisać się umiejętnościami.

9 stycznia tego roku gruchnęła informacja o zakończeniu kariery przez Gareth'a Bale'a. Wieloletni trzon reprezentacji Walii o podjętej decyzji poinformował za pomocą mediów społecznościowych. "Decyzja o zakończeniu kariery była dotychczas najtrudniejsza w mojej karierze" - napisał w przejmującym oświadczeniu. Teraz postanowił realizować się w dyscyplinie, którą do tej pory traktował jako hobby.

Zobacz wideo Rozpoczął się proces sądowy Kucharskiego i Lewandowskiego. Powodem oskarżenie o szantaż

Bale nie próżnuje na piłkarskiej emeryturze. Zachwyca u boku najlepszych golfistów świata

Mowa o golfie, który od dawna jest wielką pasją Bale'a. Końcem stycznia zawodnik poinformował w mediach społecznościowych, że niedługo czeka go pierwszy start. "Z przyjemnością ogłaszam, że będę grał w AT&T Pebble Beach Pro-Am na początku przyszłego miesiąca! Jedziemy" - napisał Walijczyk. Warto zaznaczyć, że w tych prestiżowych zmaganiach biorą udział najlepsi golfiści świata.

Były napastnik ma za sobą pierwszy występ w turnieju rozgrywanym w Kalifornii i zdążył już oczarować swoimi umiejętnościami. Po jednym z uderzeń piłka wylądowała na krawędzi chodnika. Bale w kolejnym ruchu musiał pokonać spadek terenu, niedaleko którego znajdował się dołek. Zadanie to nie sprawiło Walijczykowi większych problemów. Popisał się on pewnym uderzeniem, w którym pokonał nierówność i był blisko wpakowania piłki w dołek.

Po rywalizacji Walijczyk skomentował to uderzenie. - Nie mogłem zagrać poprawnie, ponieważ przede mną znajdował się krawężnik, a podczas uderzenia próbnego uderzyłem w niego. Ustawiłem się odpowiednio i po prostu uderzyłem. Więc oczywiście było w tym dużo szczęścia, nie zrozumcie mnie źle. Ale tak, to była udana próba - stwierdził.

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Ostatnim klubem Bale'a było Los Angeles FC, występujące w amerykańskiej lidze MLS. Największą część kariery Walijczyk spędził w Realu Madryt, w którym grał w latach 2013-2022. W tym czasie rozegrał w rozgrywkach La Liga 176 spotkań, w których strzelił 81 bramek i zanotował 46 asyst. W barwach klubu z Madrytu wywalczył między innymi trzy mistrzostwa Hiszpanii i pięciokrotnie triumfował w rozgrywkach Ligi Mistrzów.

Więcej o:
Copyright © Agora SA