PZPN marzy o finale europejskich rozgrywek. Wybrano potencjalnego gospodarza

Polski Związek Piłki Nożnej stara się o organizację finału Ligi Konferencji Europy w 2024 lub 2025 roku. Taką informację przekazano za pośrednictwem oficjalnej strony polskiego rządu. Finał miałby odbyć się na stadionie we Wrocławiu.

Po organizacji Euro 2012, a także finałów Ligi Europy w 2015 oraz 2022 roku, kolejna wielka piłkarska impreza może odbyć się w Polsce. PZPN oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki chcą zorganizować jeden z trzech najbliższych finałów Ligi Konferencji Europy. 

Zobacz wideo Amadeusz Ferrari o pojedynku z Tomaszem Adamkiem: To byłaby jego największa wypłata, a dla mnie - zaszczyt

PZPN chce finału LKE. Wrocław potencjalnym gospodarzem

Jak czytamy na oficjalnej stronie rządowej, PZPN i Ministerstwo Sportu chcą zorganizować we Wrocławiu finał Ligi Konferencji Europy w 2024 bądź 2025 roku. Wrocławski obiekt może pomieścić nawet 42 tysiące kibiców. Według medialnych doniesień pomysł organizacji kolejnego finału narodził się w połowie 2022 roku.

"Wydarzenie o europejskim zasięgu byłoby dla Polski, jak również dla miasta gospodarza unikalną szansą promocji potencjału turystycznego i kulturowego na arenie międzynarodowej, a także kolejnym krokiem w rozwoju najpopularniejszych dyscyplin sportu, jaką jest piłka nożna. Organizacja meczu daje możliwość udziału w jednym z najważniejszych wydarzeń piłkarskich, a mecz jest także niepowtarzalną okazją do zdobycia cennego doświadczenia w zakresie organizacji wydarzeń sportowych na najwyższym poziomie" - czytamy.

Więcej artykułów o podobnej treści znajdziesz na portalu Gazeta.pl.

Tegoroczny finał Ligi Konferencji Europy odbędzie się w Czechach na stadionie Slavii Praga. Szansę na zagranie w nim ma wciąż Lech Poznań, który w 1/16 finału zagra z Bodo Glimt. Pierwszy mecz tej pary odbędzie się już 16 lutego w Norwegii. Rewanż w Poznaniu przy ulicy Bułgarskiej tydzień później.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.