Piłkarz Legii walczy z poważną chorobą. Klub apeluje o pomoc

Maksymilian Michałowski zaczyna trudną walkę o powrót do zdrowia. Lekarze zdiagnozowali u niego ostrą odmianę białaczki. W związku z tym Legia zwróciła się z apelem o pomoc dla nastoletniego piłkarza. Pilnie potrzebuje krwi.

15-letni Maksymilian Michałowski to piłkarz Akademii Legii Warszawa. Jego rozwój zahamowała poważna choroba. Lekarze zdiagnozowali u niego ostrą białaczkę limfoblastyczną. Nie może trenować i potrzebuje pomocy.

Zobacz wideo PZPN poszedł na całość. "Wybór z najwyższej półki"

Młody piłkarz Legii walczy z białaczką

"Aktualnie znajduje się w Szpitalu Klinicznym na Żwirki i Wigury. Co drugi dzień otrzymuje płytki krwi i krew. Do tego - w ostatnim czasie - zdiagnozowano u niego neutropenię" - czytamy w komunikacie Legii.

Klub apeluje o pomoc dla Maksymiliana Michałowskiego. Nastolatek potrzebuje krwi, dlatego Legia prosi o zgłaszanie się jako dawcy.

"Oddając krew dla Maksa, nie tylko wspomożesz proces powrotu do zdrowia chorego piłkarza, ale dasz mu również szansę na realizację życiowych marzeń. Mały gest, a jak wiele może znaczyć" - tłumaczy Legia.

- Cała Legia zawsze razem. Dzisiaj wszyscy pamiętamy o tobie. Walcz z chorobą. Jesteś uparty, wytrwały zdeterminowany. Zawsze pokazywałeś na boisku swoje najlepsze cechy. Zawsze byłeś wojownikiem. Liczymy na ciebie, czekamy na ciebie - dodawał mu otuchy jego trener w filmiku załączonym na stronie Legii.

Krew można oddać w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie oraz w trzech terenowych oddziałach.

Maksymilian Michałowski jest w Akademii Legii Warszawa od 2021 r. Wcześniej grał w juniorskich zespołach Świtu Warszawa i UKS-u Varsovia.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.