Katastrofalna sytuacja Alvesa. Były klub żąda odszkodowania. Kwota zwala z nóg

5 milionów dolarów - to suma, jakiej meksykański klub UNAM Pumas oczekuje od Daniego Alvesa w ramach odszkodowania. To pokłosie zarzutów o gwałt, jakie kilkanaście dni temu usłyszał piłkarz. Jeśli Brazylijczyk nie zapłaci, sprawa może trafić do FIFA.

Kilkanaście dni temu Dani Alves został oskarżony o napaść seksualną. Z czasem okazało się, że miał również uderzyć i zgwałcić domniemaną ofiarę. Obecnie piłkarz przebywa w areszcie, gdzie czeka na dalszy rozwój sprawy.

Zobacz wideo Tak ma wyglądać sztab Santosa w Polsce. PZPN ujawnia szczegóły

Dani Alves ma kolejny problem. UNAM Pumas oczekuje od niego wielomilionowego odszkodowania

Niedługo po tym, gdy Alvesowi postawiono zarzuty, jego ówczesny klub UNAM Pumas ogłosił, że rozwiąże z nim kontrakt. - Uważamy, że to jedyna słuszna decyzja. W ten sposób chcemy pokazać, że żaden zawodnik ani pracownik klubu nie może naruszać wartości, jakie reprezentujemy - powiedział prezes Leopoldo Silva.

Teraz Brazylijczyk może mieć kolejne problemy z byłym pracodawcą. Brazylijski portal UOL Sporte dotarł do maila, jakiego piłkarz otrzymał od meksykańskiego klubu niedługo po aresztowaniu. W nim poinformowano go nie tylko o rozwiązaniu umowy, ale także konieczności wypłaty odszkodowania w wysokości pięciu milionów dolarów netto.

Pumas powołali się na zapisy w umowie, gwarantujące im rekompensatę w przypadku uczestnictwa "w jakimkolwiek skandalu, który został upubliczniony" lub w "każdym czynie uznanym za przestępstwo zgodnie z prawem kraju, w którym miało to miejsce". Dotyczy to zwłaszcza "bardzo poważnych naruszeń", a za takie Meksykanie uznali oskarżenie o gwałt.

Więcej podobnych treści sportowych znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Gdyby piłkarz nie chciał wypłacić odszkodowania, sprawa może trafić do organów FIFA. "Pumas zastrzega sobie prawo do podjęcia wszelkich działań przed FIFA i/lub w jakiejkolwiek innej odpowiedniej i kompetentnej instytucji w celu dochodzenia odszkodowania" - zaznaczono w mailu.

Dani Alves trafił do UNAM Pumas w lipcu 2022 roku. Zagrał dla tego klubu 13 meczów, nie zdobył w nich żadnej bramki i zanotował pięć asyst.

Więcej o:
Copyright © Agora SA