Rekord. River Plate obłowiło się na transferze Fernandeza z Benfiki do Chelsea

Blisko 41 milionów euro ma otrzymać River Plate po transferze Enzo Fernandeza do Chelsea. To wszystko dzięki dodatkowym premiom i zmiennym, które zostały zawarte w momencie przenosin Argentyńczka z River do Benfiki w lipcu 2022 roku. Tym samym Fernandez stanie się rekordowym transferem w historii klubu z Buenos Aires.

Chociaż oba kluby nie opublikowały jeszcze oficjalnych komunikatów na swoich stronach internetowych w sprawie przenosin Enzo Fernandeza z Benfiki do Chelsea, tak lizboński klub potwierdził transfer w piśmie przesłanym do portugalskiej Komisji Rynku Papierów Wartościowych. Tym samym zakończyła się miesięczna saga związana z przejściem Argentyńczka do klubu ze stolicy Anglii.

Zobacz wideo Krzynówek wskazał wzór dla Santosa. "Szatnia była razem z nim"

River Plate otrzyma blisko 41 milionów euro po transferze Enzo Fernandeza z Benfiki do Chelsea

"Benfica osiągnęła porozumienie z Chelsea w sprawie sprzedaży wszystkich praw do zawodnika Enzo Fernandeza do Chelsea za 121 milionów euro" - czytamy w komunikacie portugalskiego klubu.

Dalej Benfica informuje, że wypłaci odpowiednie kwoty poprzednim klubom, w których występował Fernandez. Jednym z nich jest argentyńskie River Plate, z którego 22-latek trafił do Portugalii.

Profil AlbicelesteTalk wyliczył, że Argentyńczycy mają otrzymać blisko 41 milionów euro, co sprawi, że Enzo Fernandez zostanie najdroższym transferem w historii klubu. Na tę sumę składa się zapisana klauzula 25 proc. kwoty, jaką Chelsea zapłaci Benfice (30 milionów euro) oraz dodatkowe premie i bonusy, które były ustalone w momencie transferu pomocnika z River Plate do Benfiki latem 2022 roku.

Dotychczas ten rekord należał do Javiera Savioli, którego River sprzedało do FC Barcelony za 35 milionów euro.

Więcej takich informacji znajdziesz na Gazeta.pl

Fernandez już teraz uznawany jest za jednego z najlepszych środkowych pomocników na świecie, choć w Europie przyszło mu grać zaledwie pół roku. Argentyńczyk dołączył do Benfiki w lipcu 2022 roku, opuszczając River Plate za 14 milionów euro.

W barwach portugalskiego klubu 22-letni piłkarz zagrał w sumie 29 oficjalnych spotkań. W tym czasie udało mu się zdobyć 4 gole i zanotować 7 asyst. Jednocześnie zespół z Estadio da Luz zdołał m.in. wygrać swoją grupę w Lidze Mistrzów czy wypracować 10 punktów przewagi w ligowej tabeli nad Sportingiem Braga.

Więcej o: