Reprezentacja Belgii ma nowego selekcjonera. Zostały ostatnie szlify

Domenico Tedesco ma zostać nowym selekcjonerem reprezentacji Belgii. Włoch zastąpi Roberto Martineza, którego zwolniono po mundialu w Katarze. Kontrakt nowego szkoleniowca ma obowiązywać do końca mistrzostw Europy w 2024 roku. Między stronami trwają ostateczne ustalenia.

Po mundialu w 2022 roku funkcję selekcjonera reprezentacji Belgii przestał pełnić Roberto Martinez, który pracował w kadrze od 2016. Z Hiszpanem Belgowie zajęli trzecie miejsce na mundialu w 2018 roku i dotarli do ćwierćfinału Euro 2020, ale w Katarze nie wyszli nawet z grupy. Poskutkowało to zwolnieniem szkoleniowca. Królewski Belgijski Związek Piłki Nożnej od tamtej pory poszukiwał zastępcy, a jako głównych kandydatów wskazywano m.in. Joachima Loewa Thierry'ego Henry. Okazuje się jednak, że nowym szkoleniowcem zostanie Domenico Tedesco. 

Zobacz wideo Lewandowski, Michniewicz i kulisy mundialu. Co dalej z kadrą?

Media: Belgia już ma nowego selekcjonera. Ostatnie szlify i oficjalne ogłoszenie Domenico Tedesco

Informację o zatrudnieniu Domenico Tedesco przez Królewski Belgijski Związek Piłki Nożnej przekazał portal "Sporza". Rzekome ogłoszenie Włocha ma nastąpić już niedługo, kiedy obie strony dokończą sprawy formalne. Tedesco musi dostać "zielone światło" od władz RB Lipsk, z którego został zwolniony we wrześniu, ale klub nadal płaci mu pensję. Dodatkowo szkoleniowiec kompletuje sztab i ma przedstawić go władzom federacji. Umowa między stronami jest już kompletna i jedynie oczekuje na podpisy. 

Pierwszym sprawdzianem nowego selekcjonera będzie zaplanowany na 24 marca mecz eliminacji mistrzostw Europy, w którym Belgia zmierzy się ze Szwecją. Poza Szwecją nowa drużyna Tedesco trafiła do grupy eliminacyjnej z Austrią, Estonią i Azerbejdżanem.

Więcej podobnych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Do tej pory największym sukcesem Domenico Tedesco jest zdobycie Pucharu Niemiec z RB Lipsk w 2022 roku. 37-latek pracował w klubie z Lipska przez niecały rok. Początek sezonu 2022/23, w którym jego zespół zdobył tylko pięć punktów w pięciu meczach, zmusił władze klubu do pożegnania się z Włochem. Wcześniej samodzielnie prowadził Schalke 04 oraz Spartak Moskwa.  

Więcej o: