Drakońska kara przed Cavanim. Może wylecieć z reprezentacji na ponad rok

Edinson Cavani może ponieść konsekwencje swojego skandalicznego zachowania na MŚ 2022, kiedy zniszczył element systemu VAR. Grozi mu na tyle długa kara zawieszenia w meczach reprezentacyjnych, że będzie mógł zapomnieć o powołaniach do kadry Urugwaju przez co najmniej rok.

Edinson Cavani był bardzo wściekły po meczu z Ghaną w trzeciej kolejce fazy grupowej mundialu w Katarze. Choć Urugwaj wygrał to spotkanie 2:0, to odpadł z turnieju. W tym samym czasie Korea Południowa wygrała z Portugalią 2:1 i awansowała dzięki lepszemu bilansowy bramkowego. Urugwajski napastnik, schodząc do szatni, zdewastował ekran VAR dla sędziego.

Zobacz wideo Ile zarabia Fernando Santos? Sekretarz generalny PZPN odpowiada

Widmo piekielnie długiego zawieszenia dla Cavaniego

Cavani nie mógł nad sobą zapanować i w drodze do szatni po meczu popchnął stojak, na którym był zamontowany monitor dla sędziego głównego do oglądania powtórek od VAR-u. Wszystko nagrała kamera, a do tego świadkami byli oficjele i delegaci z FIFA i komitetu organizacyjnego.

Urugwajski napastnik był sfrustrowany pracą sędziego tego spotkania. Jego zdaniem Niemiec Daniel Siebert powinien podyktować dwa rzuty karne dla Urugwaju, ale tego nie zrobił.

Sprawą skandalicznego i nagannego zachowania Cavaniego zajęła się Komisja Dyscyplinarna FIFA. Wyrok zapadłby dużo szybciej, gdyby nie interwencja prawnika piłkarza, który zawnioskował o wydłużenie czasu na przygotowanie linii obrony. Zebrane materiały miał dostarczyć do 9 stycznia.

Według "Mundo Deportivo" komisja zebrała się w czwartek 26 stycznia, by przeanalizować sytuację z Cavanim, ale dopiero w piątek ma podać ostateczną decyzję, na którą szczególnie czeka AUF, czyli federacja piłkarska w Urugwaju.

W najgorszym wypadku Cavani może dostać karę zawieszenia w reprezentacji na 10-15 spotkań. To by oznaczało, że może zapomnieć o występach w kadrze "Celestes" w tym roku, ale też i w przyszłym, co nieco ograniczyłoby jego przygotowania do Copa America 2024.

Edinson Cavani zagrał 136 meczów w reprezentacji Urugwaju, strzelając 58 goli.

 
Więcej o:
Copyright © Agora SA