To już pewne. Szymon Marciniak poprowadzi kolejny hit. Polak rozchwytywany

Szymon Marciniak ponownie posędziuje ważny mecz. Tym razem będzie to półfinałowe starcie o Superpuchar Arabii Saudyjskiej.

Szymon Marciniak ma za sobą przełomowy rok w karierze sędziowskiej. Polski arbiter sędziował finał mistrzostw świata w Katarze pomiędzy Argentyną a Francją, podczas którego eksperci zachwycali się, że "był silniejszy od technologii". Międzynarodowa Federacja Historyków i Statystyków Futbolu (IFFHS) uznała go nawet za najlepszego sędziego 2022 roku. 

Zobacz wideo Ile zarabia Fernando Santos? Sekretarz generalny PZPN odpowiada

Szymon Marciniak poprowadzi półfinał Superpucharu Arabii Saudyjskiej

Nic więc dziwnego, że Marciniak jest rozchwytywany. Niewiele ponad miesiąc po MŚ w Katarze Polak znów poprowadzi mecz na Bliskim Wschodzie. Tym razem będzie to spotkanie półfinałowe Superpucharu Arabii Saudyjskiej. Mecz pomiędzy Al-Fayha - Al Hilal rozpocznie się 26 stycznia o godzinie 16:00 czasu polskiego. Mecz będzie można obejrzeć w Polsce, gdyż prawda do transmisji wykupiła Telewizja Polska.

Al-Hilal to jeden z największych klubów w Arabii Saudyjskiej i aktualny mistrz tego kraju i to on będzie zdecydowanym faworytem tego spotkania. W tabeli wyprzedza ich jedynie Al-Nassr, które niedawno zatrudniło Cristiano Ronaldo. Al-Fayha z kolei jest jedną ze słabszych ekip tamtejszej ligi. Obecnie zajmuje 13. pozycję w lidze (na 16 zespołów). 

Więcej podobnych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Niedawno Szymon Marciniak odniósł się do prowadzenia meczów w Egipcie, na Cyprze, czy właśnie w Arabii Saudyjskiej. - Poproszono nas z zaprzyjaźnionych federacji, byśmy pomogli w "gorących" meczach. Zasuwaliśmy w tych meczach tak, jakby to był finał mundialu także po to, by nikt nam nie powiedział, że się nie staramy. Tam było tak, jak na gali z tysiącem kamer. Nie mogliśmy się ruszyć. Godziny zdjęć, rozmów. Piłkarze po naszych decyzjach kłaniali się nam jak w Japonii - opowiadał sędzia.

Więcej o: