Kolejny cios dla Rosjan. UEFA podjęła ważną decyzję

UEFA podjęła ostateczną decyzję w sprawie organizacji Superpucharu Europy w 2023 roku. Dotychczasowym miastem-gospodarzem miał być Kazań. Jednak ze względu na agresję Rosji na Ukrainę podjęto decyzję o przeniesieniu meczu do Grecji.

We wrześniu ubiegłego roku UEFA zdecydowała o wykluczeniu reprezentacji Rosji z udziału w Euro 2024. Powodem była agresja tego kraju na Ukrainę. Wcześniej z tego samego względu Rosjanie zostali wyrzuceni z kwalifikacji do mistrzostw świata w Katarze, w których czekał ich mecz barażowy z Polską. Prezydent UEFA Aleksander Ceferin oznajmił, że decyzja o banicji została podjęta do odwołania (więcej TUTAJ). Okazuje się, że to nie ostatnia zła wiadomość dla tego kraju.

Zobacz wideo Ile zarabia Fernando Santos? Sekretarz generalny PZPN odpowiada

UEFA zmieniła stadion, na którym rozgrywany będzie Superpuchar Europy

Decyzja o przyznaniu meczu o Superpuchar Europy w 2023 roku w Kazaniu zapadła 2 marca 2020 roku na posiedzeniu Komitetu Wykonawczego UEFA w Amsterdamie. W środę organizacja poinformowała za pośrednictwem Twittera, że nowym gospodarzem spotkania będą Ateny. Mecz zostanie rozegrany na stadionie Georgios Karaiskakis w stolicy Grecji w środę, 16 sierpnia o godz. 21 czasu polskiego.

To nie pierwszy przypadek, kiedy europejska federacja zabiera organizację przyznanego wcześniej wydarzenia Rosjanom. Po rozpoczęciu inwazji na Ukrainę 25 lutego 2022 roku UEFA podjęła decyzję o przełożeniu finałowego meczu Ligi Mistrzów sezonu 2021/22 z Sankt Petersburga do Paryża.

Więcej podobnych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Ponadto zdaniem mediów we wtorek 24 stycznia odbyło się spotkanie działaczy Rosyjskiej Federacji Piłki Nożnej (RFU) z przedstawicielami UEFA w sprawie przywrócenia ich klubów do europejskich rozgrywek. Jak poinformowała angielska telewizja Sky Sports News, decyzja przedstawicieli organu zarządzającego piłką nożną w Europie pozostaje niezmienna. - Rosyjskie zespoły pozostają wykluczone z europejskich rozgrywek, ponieważ nadal trwa wojna - napisano.

RFU postanowiło wystosować specjalne oświadczenie po spotkaniu z przedstawicielami FIFA, w którym podsumowało rozmowy. - Spotkanie między RFU a UEFA dobiegło końca. Tematem przewodnim była potrzeba powrotu rosyjskich klubów do międzynarodowych rozgrywek. Strony uzgodniły tryb dalszej interakcji i zgodziły się na kontynuację kontaktów. Kolejne bezpośrednie spotkanie z udziałem przedstawicieli RFU i UEFA odbędzie się w lutym - poinformowano.

Superpuchar Europy po raz pierwszy rozegrano w 1971 roku, a w meczu biorą udział zwycięzca Ligi Mistrzów oraz Ligi Europy. Najwięcej triumfów w tych rozgrywkach ma FC Barcelona, AC Milan i Real Madryt (po 5). Aktualnym zwycięzcą jest trzeci z wymienionych zespołów. Drużyna Carlo Ancelottiego w sierpniu 2022 roku wygrała z Eintrachtem Frankfurt 2:0.

Więcej o:
Copyright © Agora SA