Reprezentant kraju oficjalnie w Stali Mielec. Ma być następcą Hamulicia

Stal Mielec nie kazała kibicom długo czekać na ogłoszenie nazwiska następcy Saida Hamulicia. Klub poinformował, że jego szeregi zasilił zawodnik Piasta Gliwice, Rauno Sappinen.

We wtorek 24 stycznia Stal Mielec oficjalnie potwierdziła odejście napastnika Saida Hamulicia. Najlepszy strzelec ekstraklasy przeszedł do grającego w Ligue 1 FC Toulouse, a klub ma dostać za zawodnika 2,3-2,5 miliona euro. Siódma drużyna rozgrywek szybko znalazła zastępstwo za 22-letniego Holendra i już w tym samym dniu poinformowała o pozyskaniu Rauno Sappinena.

Zobacz wideo Dart bije rekordy popularności i tworzy niezapomniane widowiska. O co w nim chodzi?

Rauno Sappinen oficjalnie w Stali Mielec. Reprezentant Estonii zostaje w ekstraklasie

Informacje o możliwym pozyskaniu reprezentanta Estonii pojawiły się już jakiś czas temu. Napastnik został wypożyczony z Piasta Gliwice do końca sezonu 2022/23 z możliwością pierwokupu po okresie wypożyczenia. 27-latek trafił do gliwickiego klubu w styczniu 2022 roku, ale nie do końca spełnił oczekiwania klubu. W tym sezonie wystąpił jedynie w 13 spotkaniach, w których strzelił jedną bramkę. Wychodził na boisko głównie z ławki rezerwowych, a gra w Stali ma być dla niego szansą na powrót do regularnej gry.

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Sappinen najlepszy okres w karierze zanotował w barwach FC Flora Tallin, w którym występował w latach 2013-2022. W tym czasie rozegrał w estońskim klubie 248 spotkań, w których strzelił 146 bramek i zanotował 50 asyst. Grał również na wypożyczeniu w holenderskim FC Den Bosch i słoweńskim NK Domzale.

Zmarł były reprezentant Bośni i HercegowinyDramat. Piłkarz zmarł po postrzale w głowę. Przez dziesięć dni walczył o życie

Transfer do mieleckiej Stali będzie dla niego okazją na powrót do regularnych występów, ale również wielkim wyzwaniem. Klub zapewne widzi w nim godnego zastępcę Hamulicia, który w rundzie jesiennej strzelił dziewięć bramek i zaliczył cztery asysty. To dawało mu miano najskuteczniejszego strzelca ligi, wespół z Davo z Wisły Płock i przekładało się na dobrą, siódmą pozycję zespołu w ligowej tabeli.

Więcej o: