Żałoba w Milanie. Trener zmarł podczas gry w padla

We wtorek AC Milan poinformował, że nie żyje trener jego akademii w Kuwejcie, Patrizio Billio. Były piłkarz i wychowanek klubu z Mediolanu zmarł dzień wcześniej na zawał serca podczas gry w padla. Miał zaledwie 48 lat.

Patrizio Billio urodził się 19 kwietnia 1974 roku we włoskim Treviso. W wieku 16 lat rozpoczął treningi z młodzieżowymi zespołami AC Milanu. Po dwóch latach utalentowany piłkarz został przeniesiony do pierwszej drużyny. Nigdy nie udało mu się w niej zadebiutować. Podczas kariery były pomocnik występował m.in. w Crystal Palace, Dundee, czy Aberdeen. Jako czynny zawodnik ostatni raz wystąpił w 2010 roku w barwach włoskiej Colligiany. Po ogłoszeniu emerytury przeniósł się do Kuwejtu, gdzie pełnił funkcję głównego trenera i dyrektora technicznego akademii LOYAC.

Zobacz wideo Wiadomo, gdzie będzie mieszkał Fernando Santos. Ważna decyzja podjęta

Szczęsny XaviBarcelona może się obłowić na problemach Juventusu. Szansa dla Szczęsnego

Trener młodzieżowych drużyn AC Milanu zmarł podczas gry w Padla. Włoch dostał zawału serca

Jak poinformował portal CalcioNapoli24, w poniedziałek 23 stycznia, Patrizio Billio zmarł na skutek zawału serca. 48-latek rozgrywał tym czasie mecz w padla z przyjaciółmi.

Informację zdążył już potwierdzić były klub szkoleniowca - AC Milan na oficjalnym profilu na Twitterze. - Wczoraj przedwcześnie opuścił nas Patrizio Billio. Wychowywał się w akademii młodzieżowej klubu, a od 2011 roku pełnił funkcję trenera w naszej szkółki piłkarskiej w Kuwejcie. Cała rodzina "Rossonerich" łączy się w bólu z najbliższymi. Spoczywaj w pokoju Patrizio - napisano.

Więcej podobnych treści znajdziesz na Gazeta.pl

AC Milan zajmuje obecnie drugie miejsce w tabeli Serie A z 38 punktami. Liderem od dłuższego czasu niezmiennie pozostaje Napoli (50 punktów). W najbliższym spotkaniu aktualni mistrzowie Włoch zmierzą się w ramach 19. kolejki Serie A na wyjeździe z Lazio. Spotkanie odbędzie się we wtorek, 24 stycznia o godzinie 20.45.

Więcej o: