Dramat. Piłkarz zmarł po postrzale w głowę. Przez dziesięć dni walczył o życie

Zmarł Almir Rascić, były młodzieżowy reprezentant Bośni i Hercegowiny. Kilkanaście dni temu został napadnięty przez nieznanego sprawcę i postrzelony w głowę. Po 10 dniach niestety zmarł w szpitalu. - Śledztwo trwa. Nadal gromadzimy dowody, podejmujemy działania - powiedział prokurator okręgowy Mirsad Bilajac.

Jak informują chorwackie media, do wielkiej tragedii doszło w Sarajewie. W wieku 39 lat zmarł Almir Rascić, były piłkarz, który grał m.in. w klubach takich jak Zeljeznicar, NK Zadar i Olimpik Sarajewo. Bośniak przez dziesięć dni walczył o życie w szpitalu.

Zobacz wideo Santos zrezygnuje z Glika? Jest następca. "Drugi w rankingu"

Zmarł były młodzieżowy reprezentant Bośni i Hercegowiny

Jak podaje chorwacki dziennik "Sata24", przed domem w bośniackim mieście Gorazde, były piłkarz spotkał napastnika z bronią, który podobno najpierw go przewrócił, a następnie postrzelił w głowę. Doszło do tego w miejscu, którego nie obejmuje monitoring. Ustalenie tożsamości sprawcy jest zatem bardzo utrudnione. Policja znalazła na miejscu tylko łuski po kulach kalibru 7,62 milimetra. Rascić zapadł w śpiączkę farmakologiczną, ale obrażenia okazały się zbyt poważne. W poniedziałek 23 stycznia 2023 nastąpił zgon.

- Śledztwo trwa. Nadal gromadzimy dowody, podejmujemy działania i wszystko, na co pozwala ustawa o postępowaniu karnym. Sprawdzamy teren, zbieramy dowody, rozmawiamy ze świadkami. W interesie śledztwa nie możemy powiedzieć nic więcej - powiedział prokurator okręgowy Mirsad Bilajac, cytowany przez "Sata24"

- Ze smutkiem i żalem informujemy opinię publiczną, że zmarł Almir Rascić, były piłkarz Zeljeznicaru. Klub składa szczere kondolencje rodzinie, przyjaciołom i wszystkim pogrążonym w żałobie. Almir Rascić wystąpił w naszych barwach 42 razy. Niech jego dusza spoczywa w spokoju - pożegnał byłego zawodnika zespół Zeljeznicar za pośrednictwem Facebooka.

Więcej podobnych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Brat Almira, Admir, również zajmował się piłką nożną, grał w Zeljeznicarze i Sarajewie, i występował  kadrze reprezentacji Bośni i Hercegowiny U-21. W 2006 Almir był częścią tej samej drużyny narodowej w eliminacjach mistrzostw Europy, ale nie wystąpił ani razu. Ich ojciec Muhidin jest członkiem zarządu Związku Piłki Nożnej Bośni i Hercegowiny oraz prezesem Okręgowego Związku Piłki Nożnej Bośni i Hercegowiny.

Więcej o: