Szymon Marciniak znów rozchwytywany. Poprowadzi mecz za granicą

Szymon Marciniak został wyznaczony do sędziowania meczu 1/8 finału Pucharu Cypru pomiędzy Arisem Limassol a APOEL-em Nikozja, czołowymi drużynami w tym kraju. Spotkanie zostanie rozegrane w środę, 18 stycznia o godzinie 18 czasu polskiego.

Szymon Marciniak kilka tygodni temu posędziował finał mistrzostw świata w Katarze. Po nim udał się na krótki wypoczynek, a do pracy wrócił na początku stycznia, gdy poprowadził hitowy mecz ligi egipskiej pomiędzy Al-Ahly a Pyramids FC. Później był arbitrem spotkania na szczycie ligi saudyjskiej pomiędzy Al-Ittihad i Al-Shabab, gdzie występuje Grzegorz Krychowiak.

Zobacz wideo Polscy sędziowie finału mundialu przywitani na lotnisku

Szymon Marciniak posędziuje na Cyprze. Poprowadzi mecz krajowego pucharu

W najbliższym czasie Polak poprowadzi kolejny prestiżowy mecz. W środę 18 stycznia w 1/8 finału Pucharu Cypru zmierzą się Aris Limassol oraz APOEL Nikozja, czyli odpowiednio piąta oraz druga drużyna tabeli ligi cypryjskiej. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 18 czasu polskiego, zwycięzca awansuje do ćwierćfinału, gdzie zmierzy się z Doxą (13. miejsce w lidze cypryjskiej, w rozgrywkach jest 14 zespołów).

Poza Marciniakiem w zespole sędziowskim będzie jeszcze jeden Polak. Arbitrem VAR będzie Tomasz Kwiatkowski, który pełnił tę funkcję także podczas finału mundialu. Skład uzupełni trzech Cypryjczyków: Michalis Sotiriou i Pavlos Georgiou (liniowi), a także Menelaos Antoniou (techniczny).

Więcej podobnych treści sportowych znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Marciniak nie znalazł się za to na liście sędziów desygnowanych do prowadzenia meczów podczas Klubowych Mistrzostw Świata (1-11 lutego, Maroko). Podczas tego turnieju będą pracować przede wszystkim arbitrzy, którzy nie dostali wielu szans podczas mundialu w Katarze.

Szymon Marciniak za kilkanaście dni powróci do sędziowania meczów ekstraklasy. Pierwszą kolejkę rundy wiosennej zaplanowano na 27-29 stycznia.

Więcej o: