Meksyk ukarany przez FIFA. Chodzi o mecz z Polską na MŚ. Przekroczyli granicę

Meksykański Związek Piłki Nożnej został ukarany przez FIFA za homofobiczne przyśpiewki kibiców podczas meczu z Polską na mistrzostwach świata w Katarze. Meksykanie muszą zapłacić grzywnę.

"Komisja Dyscyplinarna FIFA nałożyła na Meksykański Związek Piłki Nożnej karę grzywny w wysokości 108 tysięcy dolarów i karę jednego meczu w rozgrywkach FIFA rozgrywanego za zamkniętymi drzwiami przez męską reprezentację narodową (zawieszona na okres próbny) za naruszenie artykułu 13 Kodeksu Dyscyplinarnego FIFA (dyskryminacja)" – czytamy w komunikacie FIFA cytowanym przez ESPN. Federacja poinformowała, że chodzi o przyśpiewki meksykańskich kibiców. Przypomnijmy, że po meczu Polski z Meksykiem informowaliśmy, że fani skandowali "kto nie skacze, ten polski pe…".

Zobacz wideo „Każdy się przygląda i mówi: Boże, jakie to jest brutalne"

DLOCZMarciniak był pewny swego w finale. Nagle w oczy zajrzał mu strach. "Jak mogłem?"

Meksyk ukarany przez FIFA za mecz z Polską

Meksykański związek nie jest jedynym, który został ukarany. FIFA nałożyła też sankcje na federacje Ekwadoru, Serbii i Chorwacji za akty dyskryminacji ze strony kibiców na mundialu. Wszczęto również postępowanie dyscyplinarne przeciwko Argentyńskiemu Związkowi Piłki Nożnej za domniemane niewłaściwe zachowanie piłkarzy za naruszenie zasad fair play podczas finału mistrzostw świata. W tym przypadku może chodzić o hałaśliwe zachowanie w strefie wywiadów po meczu.

Mundial zakończył się fatalnie dla Meksyku. Nie dość, że po nim związek został ukarany, to reprezentacja zaprezentowała się słabo. 22 listopada Meksykanie zremisowali z Polską 0:0. Byli blisko przegranej, ale rzutu karnego nie wykorzystał Robert Lewandowski. W drugim spotkaniu Meksykanie przegrali 0:2 z Argentyną. W ostatniej kolejce wygrali 2:1 z Arabią Saudyjską, ale ostatecznie odpadli z turnieju przez gorszy bilans bramek z reprezentacją Polski. Po mundialu z posadą pożegnał się trener Gerardo Martino. Aktualnie trwa szukanie nowego szkoleniowca. Jednym z kandydatów ma być Herve Renard, który jest przymierzany również do reprezentacji Polski.

Kamil PiątkowskiRB Salzburg potwierdza: Kamil Piątkowski zmienia klub

Więcej o: