Wylosowano pary KMŚ. Real Madryt nie mógł trafić lepiej

W piątkowe popołudnie rozlosowano drabinkę zbliżających się Klubowych Mistrzostw Świata. O dużym szczęściu mogą mówić piłkarze Realu Madryt, którzy trafili najlepiej jak tylko mogli.

Klubowe Mistrzostwa Świata to rozgrywki klubowe, w których udział biorą drużyny wygrywające kontynentalne rozgrywki w poprzednim sezonie, oraz gospodarz całego turnieju. Dzięki temu o tytuł najlepszego klubu globu rywalizuje siedem drużyn, na dystansie czterech rund.

Zobacz wideo Dart bije rekordy popularności i tworzy niezapomniane widowiska. O co w nim chodzi?

Dobre losowanie dla Realu Madryt

W piątkowe popołudnie odbyło się losowanie par poszczególnych faz rozgrywek. Jak zwykle przedstawiciele najsilniejszych kontynentów - Europy (Real Madryt) i Ameryki Południowej (Flamengo) wchodzą do gry w półfinale, a we wcześniejszych fazach powalczy pięć drużyn.

W pierwszej rundzie, która odbędzie się 1 lutego, zobaczymy tylko jedno spotkanie. Wówczas na jednym z marokańskich stadionów, gdzie odbędzie się turniej, zmierzą się ze sobą drużyny Auckland City (Nowa Zelandia, zwycięzca Oceanicznej Ligi Mistrzów) i Al-Ahly (drugi zespół Afrykańskiej Ligi Mistrzów). Pojedynek oceaniczno-afrykański zdecyduje o tym, kto w drugiej rundzie, czwartego lutego, spotka się z najsilniejszą ekipą Ameryki Północnej, Seattle Sounders (zwycięzca Ligi Mistrzów CONCACAF). Tego samego dnia do gry wejdą także Saudyjczycy z Al-Hilal (nominowani przez Azjatycką Federację Piłkarską, ze względu na przesunięcie finału Azjatyckiej Ligi Mistrzów na maj 2023) oraz gospodarze, zespół Wydadu Casablanca (triumfatorzy Afrykańskiej Ligi Mistrzów). Faworytem pojedynku na pewno będą Marokańczycy, których kibice zrobią wszystko, by im pomóc.

Mourinho ujawnia, że mógł przejąć czołową kadrę. Mourinho ujawnia, że mógł przejąć czołową kadrę. "Dzisiaj mogę powiedzieć"

Lepszy z meczu Auckland City/Al-Ahly - Seattle Sounders w półfinale, 8 lutego, zmierzy się z głównym faworytem do zgarnięcia tytułu, Realem Madryt. Zważając na siłę "Królewskich", niezależnie od rywala, to Europejczycy będą zdecydowanym faworytem. W drugiej parze, zwycięzca pary Al-Hilal - Wydad Casablanca zmierzy się z zespołem brazylijskiego Flamengo. 

Finał rozgrywek zaplanowano na 11 lutego. Tego samego dnia przegrani z półfinałów zmierzą się też w meczu o trzecie miejsce. W sumie na obiektach w Rabacie i Tangierze odbędzie się siedem spotkań na przestrzeni niecałych dwóch tygodni.

Bruno Fernandes RadomiakPiłkarz Manchesteru United reaguje na transfer Radomiaka. Wymownie

W porównaniu z ubiegłym rokiem, w stawce zajdą się jedynie dwie te same drużyny. W meczu o trzecią lokatę na boiskach Zjednoczonych Emiratów Arabskich zmierzyły się drużyny Al-Hilal i Al-Ahly. W finale z kolei londyńska Chelsea wygrała z Palmeiras, lecz obie drużyny nie będą mogły powalczyć o poprawienie bardzo dobrego wyniku.

Pary Klubowych Mistrzostw Świata 2022:

1 runda, 1 lutego:
Auckland City - Al-Ahly

2 runda, 4 lutego:
Seattle Sounders - Auckland City/Al-Ahly
Wydad Casablanca - Al-Hilal

Półfinały, 8 lutego
Seattle Sounders/Auckland City/Al-Ahly - Real Madryt
Wydad Casablanca/Al-Hilal - Flamengo

Mecz o 3 miejsce, 11 lutego
Przegrani par półfinałowych

Finał, 11 lutego
Wygrani par półfinałowych

Więcej o: