Polskie kluby walczą o Gikiewicza. Powrót coraz bliżej

Łukasz Gikiewicz pozostaje bez klubu od lipca zeszłego roku. Doświadczony napastnik zaczął kilka dni temu treningi z pierwszoligową Resovią Rzeszów, ale to nie jest jedyny klub, który się nim interesuje. W grze jest też Kotwica Kołobrzeg, lider II ligi - informuje portal meczyki.pl.

Łukasz Gikiewicz opuścił Polskę w 2013 roku, kiedy wygasł jego kontrakt ze Śląskiem Wrocław. Wcześniej polski napastnik grał m.in. dla Olimpii Elbląg, Wigier Suwałki, Polonii Bytom, Unii Janikowo czy ŁKS-u Łódź. Do tej pory największymi sukcesami w karierze Gikiewicza było mistrzostwo Polski ze Śląskiem w sezonie 11/12 oraz Superpuchar Polski w sezonie 12/13. Teraz doświadczony napastnik może wrócić do kraju po dziewięciu latach.

Zobacz wideo Marina skradła show na czerwonym dywanie. Największe gwiazdy

Lider II ligi chce sprowadzić Łukasza Gikiewicza. Klub jest na dobrej drodze do awansu

Tomasz Włodarczyk z "Meczyków" informuje, że Kotwica Kołobrzeg jest zainteresowana podpisaniem kontraktu z Łukaszem Gikiewiczem. Klub z północno-zachodniej części Polski jest liderem II ligi i ma 38 punktów po 19 meczach. Przewaga Kotwicy nad drugim KKS-em Kalisz wynosi trzy punkty, a nad trzecią Polonią Warszawa - cztery punkty. "Kotwica ściąga w tym oknie kilku doświadczonych zawodników" - pisze Włodarczyk. Do tej pory najbardziej doświadczonym zawodnikiem sprowadzonym przez Kotwicę Kołobrzeg jest 34-letni Łukasz Sierpina z Korony Kielce.

Poza Kotwicą Kołobrzeg w grze o sprowadzenie Łukasza Gikiewicza pozostaje Resovia Rzeszów, z którą napastnik rozpoczął treningi na początku 2023 roku. Klub z Podkarpacia jest gotowy na podpisanie umowy. Poza tym chętnie Łukasza Gikiewicza do siebie sprowadziłby jeszcze jeden klub z I ligi. Na razie nie wiadomo, o jaki zespół konkretnie chodzi. W przypadku podpisania kontraktu z Resovią Łukasz Gikiewicz prawdopodobnie walczyłby o utrzymanie - obecnie rzeszowianie zajmują 14. miejsce z 17 punktami i mają dwa punkty przewagi nad strefą spadkową.

Łukasz Gikiewicz grał poza granicami Polski w latach 2013-2022. W tym czasie napastnik grał dla takich zespołów jak Omonia Nikozja, AEL Limassol (oba Cypr), Toboł Kostanaj (Kazachstan), Lewski Sofia (Bułgaria), Al-Wehda FC, Al-Batin, Hajer, Al-Faisaly SC (Arabia Saudyjska), Ratchaburi FC, BEC Tero Sasana (oba Tajlandia), FCSB (Rumunia), East Riffa (Bahrajn) oraz Chennaiyin FC (Indie).

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.