Dodatkowe 200 mln euro dla Ronaldo? Al-Nassr przerywa milczenie

Cristiano Ronaldo miał otrzymać premię w wysokości 200 milionów euro za promowanie Arabii Saudyjskiej jako współorganizatora MŚ 2030. Nowy klub Portugalczyka Al-Nassr odniósł się do tych zarzutów w specjalnym oświadczeniu.

Cristiano Ronaldo pod koniec ubiegłego roku zszokował większą część piłkarskiego świata. Po ponad 20 latach gry w Europie Portugalczyk postanowił przeprowadzić się do Arabii Saudyjskiej, gdzie podpisał lukratywny kontrakt z Al-Nassr. Piłkarz zarobi około 200 milionów euro za sezon gry.

Zobacz wideo

W ubiegły wtorek wyciekły informacje, jakoby 37-latek miał również dostać dodatkowe pieniądze, jeśli tylko zgodzi się promować Arabię Saudyjską na współorganizatora 2030, o czym więcej -->TUTAJ. Władze nowego klubu piłkarza postanowiły odpowiedzieć na doniesienia prasowe.

Al-Nassr jasno komentuje doniesienia mediów. "Nie ma żadnych zobowiązań"

"Al Nassr pragnie wyjaśnić, że wbrew doniesieniom prasowym, kontrakt Cristiano Ronaldo z naszym zespołem nie wiąże się z żadnymi zobowiązaniami odnośnie do organizacji przez Arabię Saudyjską mistrzostw świata. Jego głównym celem jest Al Nassr i praca z kolegami z drużyny, aby pomóc klubowi osiągnąć sukces" - poinformował klub.

"Rozważamy ofertę organizacji mundialu wspólnie z Grecją i Egiptem. Chcielibyśmy, aby była to zwycięska oferta. Z pewnością te trzy kraje zainwestowałyby dużo w infrastrukturę i na pewno byłyby gotowe, aby udźwignąć taką imprezę. Wiem, że do tego czasu Arabia Saudyjska zdążyłaby wybudować najnowocześniejsze stadiony i strefy kibica" - zapowiadał Ahmed Al Khateeb, minister turystyki Arabii Saudyjskiej.

Więcej podobnych treści znajdziesz na Gazeta.pl

Cristiano Ronaldo rozegra pierwszy mecz w barwach Al-Nassr już w czwartek, 19 stycznia. Rywalem arabskiego zespołu będzie Paris Saint-Germain. Spotkanie będzie częścią Riyadh Season Cup, a przeciwko paryżanom zagra drużyna złożona z piłkarzy Al-Nassr i Al-Hilah. Oficjalny debiut Portugalczyka w pierwszej lidze arabskiej jest szykowany na 22 stycznia przeciwko Al-Ettifaq. Al-Nassr jest liderem tabeli z dorobkiem 29 punktów. Na drugim miejscu znajduje się Al-Shabab (26 pkt), a na trzecim Al-Hilal (26 pkt).

Więcej o: