Z finału mundialu do hali Zespołu Szkół w Płocku. Marciniak to jest klasa. "Zero sodówki"

Szymon Marciniak ma w ostatnim czasie pełne ręce roboty. Po finale mistrzostw świata w Katarze był już mecz w Egipcie. Według medialnych doniesień niedługo leci do Arabii Saudyjskiej, a po drodze sędziuje jeszcze lokalny turniej halowy w Płocku. "Zero sodówki" - napisał jeden z kibiców.

Niespełna trzy tygodnie temu Szymon Marciniak sędziował finał mistrzostw świata w Katarze. Wrócił do kraju, ale nie odpoczął za długo, bo w ubiegły poniedziałek (2 stycznia) był głównym rozjemcą meczu w Egipcie pomiędzy Al Ahly a Pyramids FC. Natomiast dzisiaj (tj. 7 stycznia) podano informację, że na początku przyszłego tygodnia posędziuje on spotkanie ligi arabskiej. Arbiter z pewnością nie może narzekać na brak zajęć, a jak się okazuje, znajduje również czas na amatorskie rozgrywki w Polsce.

Zobacz wideo Prawie 9 kilogramów prestiżu. Tak wygląda nagroda za TCS

Marciniak sędziuje turniej halowy w Płocku. Tak świętuje 42. urodziny

W dniach 6-7 stycznia w Płocku odbywa się halowy turniej piłki nożnej - XII Orlen Płock Cup. Jednym z organizatorów całej imprezy jest Tomasz Marciniak. W Hali Sportowej przy Zespole Szkół Technicznych w Płocku nie mogło więc zabraknąć jego brata. Szymon Marciniak jest głównym sędzią odpowiedzialnym za bezpieczeństwo na parkiecie.

Fani są zachwyceni zachowaniem płocczanina. Nie unika zdjęć. Chętnie z każdym zamieni słowo. A nawet da zobaczyć medal MŚ w Katarze. - Każdy, kto chce, to robi sobie fotkę z Szymonem. Nawet można było zobaczyć z bliska medal z Kataru. Mało tego, za chwilę wyrusza na lotnisko i leci sędziować sparingi w Turcji - napisał na Twitterze jeden z kibiców.

Więcej podobnych treści znajdziesz na Gazeta.pl

Szymon Marciniak kończy w sobotę 42 urodziny. Dla najlepszego polskiego arbitra jest to jednak zdecydowanie najlepszy okres w życiu. Po kapitalnym występie na katarskim mundialu szef sędziów FIFA Pierluigi Collina zapewnił już, że Marciniak - wspólnie ze swoim zespołem sędziowskim - ma zapewniony bilet na MŚ w 2026 roku. W najbliższym czasie czekają go również najważniejsze mecze w fazie pucharowej tegorocznej Ligi Mistrzów oraz przyszłoroczne mistrzostwa Europy w Niemczech.

Cały Orlen Płock Cup jest transmitowany na żywo na profilu turnieju na Facebook'u. 

Więcej o: