Reprezentant kraju miał przy sobie 100 kg kokainy. Piłkarz zgarnięty na lotnisku

29-letni reprezentant Martyniki stanie przed sądem za próbę przemycenia narkotyków. Piłkarz miał przy sobie ok. 100 kg kokainy. Jego klub wydał oświadczenie, w którym potępia zawodnika: "Musimy chronić i ostrzegać naszą młodzież przed zagrożeniami".

Sensacyjne wieści podaje francuski dziennik "Le Parisien". Według tego źródła 29-letni reprezentant Martyniki Jean-Manuel Nedra wspólnie z partnerką próbował przetransportować samolotem aż 100 kg kokainy. Młody mężczyzna został tymczasowo aresztowany, a jego towarzyszka zwolniona pod dozorem sądowym.

Zobacz wideo "Stupid games" w kadrze skoczków. U Thurnbichlera jak u Heynena

Piłkarz zatrzymany za transport narkotyków

Piłkarz z Martyniki i jego partner zostali niedawno zatrzymani podczas kontroli celnej na lotnisku Charles-de-Gaulle w Paryżu z ponad 100 kg kokainy ukrytej w walizkach, o czym piszą Francuzi, po otrzymaniu informacji od prokuratury w Bobigny. 

- Dowiedzieliśmy się, że jeden z naszych zawodników został aresztowany za przemyt narkotyków - poinformował jego klub. - Bądźmy silniejsi niż kiedykolwiek, zjednoczeni w naszej walce i edukacji poprzez sport, aby walczyć z tą plagą. Musimy chronić i ostrzegać naszą młodzież przed zagrożeniami, konsekwencjami i nadużyciami pochodzącymi z tego środowiska - czytamy.

Jean-Manuel Nedra od 10 lat reprezentuje Martynikę na arenie międzynarodowej. Zadebiutował 3 marca 2012 roku w przegranym 1:2 starciu z Gwadelupą. Od tamtej pory rozegrał w kadrze 20 spotkań i nie strzelił ani jednego gola. Pomocnik wystąpił także w Złotym Pucharze CONCACAF 2017.

Więcej podobnych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Nedra od 2012 roku grał w takich lokalnych klubach jak US Marinoise, Club Colonial i Golden Lion. W tym sezonie Nedra zagrał w dwóch meczach Pucharu Francji dla zespołu L'Aiglon du Lamentin (Regional 1, szósta liga francuska). Jego klub 29 października wygrał 2:1 z miejscowym Golden Lion, a 19 listopada przegrał na wyjeździe 0:10 z Amiens SC grającym w Ligue 2. W obecnym zespole występuje od 2016 roku.

Więcej o: