Jorge Mendes ma dość Cristiano Ronaldo. To definitywny koniec

Portugalskie "Publico" informuje, że współpraca Cristiano Ronaldo z Jorge Mendesem została definitywnie zakończona. Należąca do agenta firma Polaris Sports, we wtorek przestała zarządzać prawami do wizerunku portugalskiej supergwiazdy. Obu panów poróżniły niedawne ruchy piłkarza.

Jorge Mendes był związany z Cristiano Ronaldo od 2003 roku, kiedy był jednym z nadzorujących jego transfer ze Sportingu Lizbona do Manchesteru United. Znany agent działał na rynku transferowym w imieniu piłkarza, kiedy ten przenosił się najpierw do Realu Madryt, później do Juventusu i ponownie do Manchesteru United. Przy transferze do Al-Nassr, Ronaldo pomagał jednak inny przedstawiciel, a Jorge Mendes stracił z tego powodu 26 milionów euro. Wygląda na to, że ta sytuacja przelała czarę goryczy pomiędzy oboma panami, a ich współpraca to od wtorku jedynie przeszłość. 

Zobacz wideo Kulisy kadry polskich skoczków. Trenerzy zdradzają swoje narzędzia i rytuały. Jest jeden związany z flagą!

Jorge Mendes nie pracuje już z Cristiano Ronaldo. Koniec po prawie 20 latach

Relacje Cristiano Ronaldo i Jorge Mendesa uległy znacznemu pogorszeniu, kiedy piłkarz udzielił kontrowersyjnego wywiadu, który skutkował zerwaniem umowy z Manchesterem United. Według "Publico" agent miał być wściekły i poczuł, że praca, którą wykonał, żeby Ronaldo dołączył do zespołu z Old Trafford, poszła na marne.

Po rozstaniu z United Mendes zaczął pracować na rynku transferowym i to on miał wybrać Al-Nassr jako klub, który odpowiada wszystkim wymaganiom jego podopiecznego. Liczył jednak, że piłkarz dobrze zaprezentuje się na mundialu w Katarze i uda się przekonać go do pozostania w Europie. Podczas turnieju do gry wszedł jednak agent Ricardo Regufe i to on pośredniczył w przenosinach 37-latka do Arabii Saudyjskiej. Firma Gestifute, należąca do Mendesa, przestała zajmować się więc sprawami sporotwymi Ronaldo. 

Więcej podobnych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Podmiot należący do Gestifute, firma Polaris Sports, posiadała jednak prawa do zarządzania wizerunkiem piłkarza. Tę funkcję pełniła jednak do wtorku. Współpraca między Mendesem, a Ronaldo miała zostać zerwana po wypowiedziach piłkarza podczas prezentacji w Al-Nassr. 37-latek przekonywał, że w "Europie nie ma już nic do zrobienia", co kompletnie nie zgadzało się z wypracowanym do tej pory wizerunkiem. 

"Publico" wskazuje, że duet Ronaldo - Mendes wniósł na wyższy poziom pojęcie "supergwiazdy" w świecie futbolu. Portugalski piłkarz stał się nie tylko rozpoznawalnym sportowe, ale również marką na skalę globalną i przerósł popularnością Davida Beckhama, który rozpoczął ten trend. "Pod względem skali i planowania to małżeństwo przerosło wszystko" - pisze portal, podsumowując lata pracy Cristiano Ronaldo i Jorge Mendesa.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.