Sensacyjny zapis w umowie Cristiano Ronaldo. Trener sprowadza wszystkich na ziemię. Króciutko

Cristiano Ronaldo niedawno został piłkarzem Al-Nassr, a media podały, że w umowie zawarty jest zapis, który umożliwia mu przejście do Newcastle. Jedynym warunkiem jest awans tego klubu do Ligi Mistrzów. Doniesienia te zostały jednak szybko zdementowane przez trenera Eddiego Howe'a.

Transfer Cristiano Ronaldo do Al-Nassr jest największym wydarzeniem ostatnich dni w piłkarskim świecie. Portugalczyk związał się z arabskim klubem, po tym jak odszedł z Manchesteru United. Z nowym zespołem podpisał dwuletni kontrakt i ma zarabiać około 200 milionów euro rocznie. "Największy sportowiec świata oficjalnie podpisany" - ogłoszono na Twitterze klubu. 

Zobacz wideo "Stupid games" w kadrze skoczków. U Thurnbichlera jak u Heynena

Eddie Howe dementuje klauzulę w kontrakcie Ronaldo

Niedawno "Marca" poinformowała, że w umowie Ronaldo znajduje się interesujący zapis, dzięki któremu mógłby przenieść się do Newcastle United, jeśli ten zespół awansuje do Ligi Mistrzów (obecnie drużyna zajmuje trzecie miejsce w tabeli z 35 punktami na koncie). Od zawsze wiadomo było, że ambicją Portugalczyka była gra w tych rozgrywkach. Informacje mediów mają związek z faktem, że właścicielem obu klubów jest Saudyjski Fundusz Inwestycji Publicznych. Doniesienia te wywołały spore poruszenie, ale zostały szybko zdementowane przez trenera Newcastle Eddiego Howe'a. - Życzymy Cristiano wszystkiego najlepszego, ale te informacje nie są prawdziwe - powiedział na antenie Sky Sports. 

We wtorek Cristiano Ronaldo został oficjalnie zaprezentowany jako zawodnik Al-Nassr i z tej okazji zorganizowano konferencję prasową. - Ta liga jest silna i bardzo wyrównana i chcę spowodować, że stanie się jeszcze lepsza. Moja praca w Europie się skończyła. Grałem dla największych klubów na świecie, wygrałem wszystko, co było do wygrania. Teraz przede mną nowe wyzwania w Azji - powiedział. Po zakończeniu konferencji napastnik odbył pierwszy trening.

Więcej tego rodzaju treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Ronaldo ma zadebiutować w Al-Nassr już w najbliższy czwartek. Tego dnia o 16:00 jego nowy zespół zmierzy się z Al-Tai. Po 11 meczach Al-Nassr jest liderem tabeli z dorobkiem 26 punktów. Nad drugim Al-Szabab ma punkt przewagi, ale jedno spotkanie rozegrane więcej. 

Więcej o: