Cristiano Ronaldo wróci do Ligi Mistrzów? Transfer z niespodzianką

Niespodziewane informacje docierają z Arabii Saudyjskiej. Niewykluczone, że w sezonie 2023/2024 zobaczymy Cristiano Ronaldo w Lidze Mistrzów, bez konieczności rezygnowania przez Portugalczyka z kosmicznego kontraktu z Al-Nassr.

Przejście Cristiano Ronaldo do Saudyjskiego Al-Nassr to z pewnością jedno z najważniejszych piłkarskich wydarzeń ostatnich dni. Jak się jednak okazuje, porozumienie z klubem z bliskiego wschodu nie musi oznaczać końca styczności Portugalczyka z Ligą Mistrzów.

Zobacz wideo Tak wygląda kościół katolicki za 20 mln dolarów. "Proszę skasować to nagranie"

Ważny zapis

Hiszpańska "Marca" poinformowała dziś, że 37-letni napastnik może pojawić się w Champions League już w sezonie 2023/2024. Wiele zależy jednak nie tyle od samego zawodnika i jego gry w Al-Nassr, ale od postawy Newcastle United w Premier League.

Wszystko ma związek z faktem, iż właścicielem obu klubów jest Saudyjski Fundusz Inwestycji Publicznych. Dzięki temu Ronaldo nie miałby problemu z uzyskaniem zgody na półroczne wypożyczenie z możliwością przedłużenia o kolejne pół roku, gdyby "Sroki" awansowały do Ligi Mistrzów.

Taki układ może pasować zarówno samemu zawodnikowi, jak i właścicielom obu zespołów. Zawodnik mógł bowiem mieć już problem ze znalezieniem klubu grającego w najważniejszych klubowych rozgrywkach świata, podczas gdy Saudyjczycy rządzący Newcastle z przyjemnością skorzystają z jego usług choćby ze względów marketingowych. 

Poważne szanse na sukces

Obecnie ekipa Newcastle United radzi sobie lepiej, niż przypuszczała większość kibiców i ekspertów od Premier League. "Sroki" zajmują obecnie trzecie miejsce w tabeli, tracąc 9 oczek do liderującego Arsenalu i dwa punkty do Manchesteru City.

Przypomnijmy, że Cristiano Ronaldo podpisał z Al-Nassr najwyższy kontrakt w historii piłki nożnej. Według informacji pojawiających się w mediach, Portugalczyk ma zarabiać 200 milionów euro rocznie. Oznacza to, że w 2023 roku "na konto" legendy trafił już co najmniej milion euro.

Więcej o: