Wiadomo, kiedy Cristiano Ronaldo zadebiutuje w Arabii Saudyjskiej

Znana jest już data debiutu Cristiano Ronaldo w Al-Nassr. Powinien wyjść na boisku już 5 stycznia. Jeszcze w styczniu czeka go też mecz z drużyną Grzegorza Krychowiaka.

Transfer Cristiano Ronaldo do Al-Nassr budzi mieszane uczucia. Portugalczyk zgodził się na obniżenie poziomu sportowego dla gigantycznej pensji w wysokości 200 mln dolarów rocznie. Patrząc z perspektywy Saudyjczyków, można się zastanawiać, czy 37-latek faktycznie wart jest takich pieniędzy. Jedno jest pewne. Al-Nassr właśnie przestało być anonimową drużyną.

Zobacz wideo Polscy sędziowie finału mundialu przywitani na lotnisku

Kilku irańskich piłkarzy zostało zatrzymanych przez policję. Dali pretekstKilku irańskich piłkarzy zostało zatrzymanych przez policję. Dali pretekst

Wiadomo, kiedy zadebiutuje Cristiano Ronaldo

Znana jest już data debiutu Cristiano Ronaldo w Al-Nassr. Według informacji dziennikarza Gianluci Di Marzio ze "Sky Sport" Portugalczyk zadebiutuje 5 stycznia. Właśnie wtedy Al-Nassr, który zajmuje pozycję lidera w lidze Arabii Saudyjskiej (26 punktów w 11 meczach), zagra przed własną publicznością z Al Taee, siódmą drużyną rozgrywek (18 punktów).

W styczniu zespół Al-Nassr zagra jeszcze trzy mecze - najpierw dwa w lidze: 14 stycznia na wyjeździe z dotychczasowym wiceliderem, Al Shabab (gra tam Grzegorz Krychowiak), a 21 stycznia u siebie z Al-Ettifaq. Natomiast 25 stycznia zespół prowadzony przez Francuza Rudiego Garcię zmierzy się w Superpucharze Arabii Saudyjskiej z Al-Ittihad FC.

Cristiano Ronaldo podpisał kontrakt z Al-Nassr w piątek, 30 grudnia. Wcześniej od 22 listopada pozostawał bez klubu, po tym jak zerwał umowę z Manchesterem United. 37-latek stał się najlepiej zarabiającym piłkarzem świata. W sumie przez 2,5 roku powinien zarobić pół miliarda dolarów. Prawdopodobnie w nowych barwach zadebiutuje 5 stycznia 2023 roku przeciwko Al-Ta'ee.

Ronaldo to dopiero początek. Saudyjczycy kuszą pomocnika Realu MadrytRonaldo to dopiero początek. Saudyjczycy kuszą pomocnika Realu Madryt

Cristiano Ronaldo w tym sezonie w Manchesterze United zagrał w szesnastu meczach we wszystkich rozgrywkach. Zdobył trzy gole i miał dwie asysty. W sumie dla tego klubu w swojej karierze wystąpił w 346 spotkaniach, strzelił 145 bramek i miał 64 asysty.

Więcej o: