Wiadomo, kiedy Cristiano Ronaldo zadebiutuje w Arabii Saudyjskiej

Znana jest już data debiutu Cristiano Ronaldo w Al-Nassr. Powinien wyjść na boisku już 5 stycznia. Jeszcze w styczniu czeka go też mecz z drużyną Grzegorza Krychowiaka.

Transfer Cristiano Ronaldo do Al-Nassr budzi mieszane uczucia. Portugalczyk zgodził się na obniżenie poziomu sportowego dla gigantycznej pensji w wysokości 200 mln dolarów rocznie. Patrząc z perspektywy Saudyjczyków, można się zastanawiać, czy 37-latek faktycznie wart jest takich pieniędzy. Jedno jest pewne. Al-Nassr właśnie przestało być anonimową drużyną.

Zobacz wideo Polscy sędziowie finału mundialu przywitani na lotnisku

Wiadomo, kiedy zadebiutuje Cristiano Ronaldo

Znana jest już data debiutu Cristiano Ronaldo w Al-Nassr. Według informacji dziennikarza Gianluci Di Marzio ze "Sky Sport" Portugalczyk zadebiutuje 5 stycznia. Właśnie wtedy Al-Nassr, który zajmuje pozycję lidera w lidze Arabii Saudyjskiej (26 punktów w 11 meczach), zagra przed własną publicznością z Al Taee, siódmą drużyną rozgrywek (18 punktów).

W styczniu zespół Al-Nassr zagra jeszcze trzy mecze - najpierw dwa w lidze: 14 stycznia na wyjeździe z dotychczasowym wiceliderem, Al Shabab (gra tam Grzegorz Krychowiak), a 21 stycznia u siebie z Al-Ettifaq. Natomiast 25 stycznia zespół prowadzony przez Francuza Rudiego Garcię zmierzy się w Superpucharze Arabii Saudyjskiej z Al-Ittihad FC.

Cristiano Ronaldo podpisał kontrakt z Al-Nassr w piątek, 30 grudnia. Wcześniej od 22 listopada pozostawał bez klubu, po tym jak zerwał umowę z Manchesterem United. 37-latek stał się najlepiej zarabiającym piłkarzem świata. W sumie przez 2,5 roku powinien zarobić pół miliarda dolarów. Prawdopodobnie w nowych barwach zadebiutuje 5 stycznia 2023 roku przeciwko Al-Ta'ee.

Cristiano Ronaldo w tym sezonie w Manchesterze United zagrał w szesnastu meczach we wszystkich rozgrywkach. Zdobył trzy gole i miał dwie asysty. W sumie dla tego klubu w swojej karierze wystąpił w 346 spotkaniach, strzelił 145 bramek i miał 64 asysty.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.