Zrobiła tatuaż na cześć bramkarza Argentyny. Nagle zorientowała się, że coś nie gra

Argentyńska cheerleaderka zrobiła tatuaż na plecach po finale mistrzostw świata. W ten sposób chciała uhonorować bramkarza Emiliano "Dibu" Martineza. Jak się okazuje, nie wszystko poszło po jej myśli.

Historyczny to był mundial dla reprezentacji Argentyny i całego kraju. Udało się sięgnąć po tytuł mistrzów świata po raz trzeci w historii i pierwszy od 36 lat. W całym kraju zapanowała euforia. Miliony wyszły na ulice, a kolejne świętowały sukces z innych miejsc na świecie. W Buenos Aires powstały murale z Leo Messim wznoszącym Puchar Świata FIFA. Na wyróżnienie w całym turnieju zasłużył za to Emiliano Martinez, który otrzymał Złotą Rękawicę dla najlepszego bramkarza turnieju.

Zobacz wideo Ogromna radość kibiców z Argentyny! Te łzy wzruszenia mówią wszystko

Kibicka chciała oddać hołd Emiliano Martinezowi. Tatuaż musiał zostać poprawiony

Niektórym argentyńskim kibicom sama feta na ulicach miast nie wystarczyła. Stwierdzili, że trzeba w jeszcze inny sposób upamiętnić sukces. Stąd pomysł na tatuaże. Podobnie postąpił sam Martinez, który na wewnętrznej strony łydki wytatuował sobie trofeum, które zdobył wraz z kolegami z kadry. Miejsce nie jest przypadkowe. To właśnie tam trafiła piłka po uderzeniu Randala Kolo Muaniego w końcówce dogrywki. Interwencja pozwoliła Argentynie dotrwać do rzutów karnych, w których wygrała 4:2.

Zupełnie inaczej tatuaż będzie wspominała jedna z cheerleaderek, która zdecydowała się uhonorować bramkarza. Na jej plecach wytatuowane zostały rękawice bramkarskie na tle argentyńskiej flagi, trzy gwiazdki (symbol trzech tytułów mistrzów świata Argentyny) oraz napisy "mira que te como" (tłum. "patrz, jak cię zjem", tak Martinez krzyczał do Kolumbijczyków w trakcie rzutów karnych zeszłorocznego Copa America) i "Dibu Fernandez". "Dibu" to pseudonim Martineza, lecz jego nazwisko zostało pomylone.

Więcej podobnych treści sportowych znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Gdy kobieta zdała sobie z tego sprawę, udała się na dodatkową sesję. Błąd zatuszowano poprzez umieszczenie w tym miejscu konturu interweniującego bramkarza, natomiast obok niego pojawił się poprawny napis "Dibu Martinez".

Więcej o: