Syn Cristiano Ronaldo ma nowy klub. Znakomity wybór

Cristiano Ronaldo Junior idzie w ślady ojca i od małego zajmuje się treningami piłki nożnej. Syn gwiazdy portugalskiego futbolu odszedł z Manchesteru United i według dziennikarza Edu Cornago znalazł już nowy klub. Dla młodego Ronaldo to powrót do korzeni.

Cristiano Ronaldo Junior jest najstarszym synem Cristiano Ronaldo. Urodził się 17 czerwca 2010 roku i pierwsze piłkarskie kroki stawia w zespołach młodzieżowych klubów, w których gra jego ojciec. Ostatnio związany był z zespołem młodzieżowym Manchesteru United, ale po odejściu Ronaldo seniora z angielskiego klubu, 12-latek również opuścił Wyspy Brytyjskie. Teraz ma już nowy klub, w którym zagra w starszej grupie wiekowej. 

Zobacz wideo Polscy sędziowie finału mundialu przywitani na lotnisku

Cristiano Ronaldo Junior ma nowy klub. Zagra w starszej kategorii wiekowej z powodu wielkiego talentu

O najstarszym synu portugalskiej gwiazdy zaczęło robić się głośno, kiedy to podczas gry w młodzieżowych zespołach Juventusu mógł popisać się imponującymi statystykami. W październiku 2019 roku statystycy wyliczyli, że w 23 meczach, Ronaldo Junior zdobył 58 goli i zaliczył 18 asyst. Wtedy również media donosiły, że młody talent, podobnie jak ojciec, dużo trenuje na siłowni i poza treningami w klubie, nieustannie szkoli się pod okiem Cristiano Ronaldo.

W ostatnim czasie "Cristianinho" związany był z młodzieżowymi drużynami Manchesteru United, a konkretnie z drużyną U-14. Z powodu talentu 12-latek grał ze starszymi zawodnikami i na boisku radził sobie świetnie. W ostatnich 20 meczach zdołał zdobyć 50 goli. Teraz ma już jednak nowy klub. 

Więcej podobnych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Edu Cornago informuje, że Cristiano Ronaldo Junior został zawodnikiem drużyny U-14 Realu Madryt. Po mundialu jego ojciec trenował w ośrodkach klubu, przygotowując się do następnego transferu, a w tym czasie madrycki klub miał zwrócić się właśnie w kierunku Juniora. Dla młodego gracza to bardzo dobry wybór. To właśnie w Realu stawiał on pierwsze piłkarskie kroki, zanim jego ojciec przeniósł się do Juventusu w lipcu 2018 roku. Według niektórych źródeł młody adept futbolu został już oficjalnie zarejestrowany jako zawodnik Realu Madryt

Cristiano Ronaldo w latach 2009-2018 był piłkarzem Realu Madryt. W jego barwach zagrał 438 spotkań, w których zdobył 450 goli i zaliczył 131 asyst. 

Więcej o:
Copyright © Agora SA