Kluczowy piłkarz na dłużej w Rakowie Częstochowa. Wieloletni kontrakt

Raków Częstochowa potwierdził, że przedłużył kontrakt z Franem Tudorem. Chorwat podpisał nową, wieloletnią umowę. Liczy na kolejne trofera z polskim klubem. - Będę dalej dawał z siebie wszystko - zadeklarował.

Fran Tudor trafił do Rakowa Częstochowa w styczniu 2020 r. Przez wcześniejsze pół roku bez klubu po tym, jak wypełnił umowę w Hajduku Split. Chorwat bardzo szybko stał się kluczową postacią Rakowa, który rósł na oczach całej piłkarskiej Polski, aż stał się zespołem walczącym o podwójną koronę. Częstochowianie dalej chcą o to walczyć, z Tudorem w składzie. Piłkarz podpisał nowy kontrakt.

Zobacz wideo Rostkowski ocenił finał Marciniaka: Mecz Francja-Argentyna dobrze sędziowany przez Polaka

Tudor na dłużej w Rakowie

Nowy kontrakt Tudora będzie obowiązywał do końca czerwca 2027 r. 27-latek nie ukrywał, że jest szczęśliwy w Rakowie. W klubie nie wyobrażają sobie budowania linii defensywy bez niego. Łącznie zagrał w 118 spotkaniach Rakowa.

- Myślę, że jesteśmy bardzo dobrą grupą wewnątrz i na boisku. Bardzo dobrze się komunikujemy, wszyscy dają od siebie wiele dobrego i myślę, że jednym z najmocniejszych punktów tej drużyny jest to, że wszyscy pracują razem. Jesteśmy zespołem, a nie indywidualnościami. Nie chcę stawiać się w roli lidera drużyny, bo razem tworzymy jedność i siłę - mówił skromnie w wywiadzie dla klubowych mediów po podpisaniu nowego kontraktu.

Tudor zgarnął z Rakowem dwa razy Puchar i Superpuchar Polski. W Częstochowie wszyscy marzą o mistrzostwie. Dwa razy było blisko, ale teraz zespół ma dużą przewagę w tabeli i z nikim nie musi walczyć na żyletki. Chorwat także chciałby zostać mistrzem.

- Ostatni sezon był historyczny, poprzedni również. Mam nadzieję, że ten sezon także taki będzie. Chciałbym, żeby był on znów historyczny, w którym wygramy mistrzostwo i puchar. Bardzo się cieszę, że tutaj zostaję i będę mógł walczyć o kolejne trofea. Już nie mogę doczekać się początku nowej rundy - stwierdził.

W tym sezonie Tudor zagrał w 24 meczach, strzelając trzy gole i notując sześć asyst. Transfermarkt wycenia go na 2,5 mln euro.

- Fran to dla nas bardzo ważny zawodnik, którego uniwersalność i inteligencja boiskowa pozwalają nam na różne warianty gry. Cieszymy się, że zostaje z nami na dłużej, że zdecydował się na podpisanie wieloletniego kontraktu, ponieważ pokazuje to, że idziemy w dobrym kierunku i tworzymy bardzo dobre środowisko dla rozwoju piłkarzy - ocenił dyrektor sportowy Robert Graf.

Ekstraklasa wróci do gry w ostatni weekend stycznia. Raków wtedy zagra na wyjeździe z Wartą Poznań.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.