Mistrz świata podjął kluczową decyzję. "Jeśli klub się na to zgodzi"

Toni Kroos chciałby zakończyć karierę jako piłkarz Realu Madryt - donosi niemiecki "Bild". Były mistrz świata już teraz, w wieku 32 lat myśli nad przejściem na piłkarską emeryturę. Może tak się stać już po sezonie. Niemiec dał sobie jednak jeszcze trochę czasu na podjęcie ostatecznej decyzji.

Toni Kroos poważnie zastanawia się nad swoją przyszłością. Niemiecki pomocnik w najbliższych tygodniach zdecyduje, czy będzie kontynuował piłkarską karierę. Na razie zapowiedział, że chciałby ją zakończyć jako zawodnik Realu Madryt.  - Taki mam pomysł. I jeśli klub się na to zgodzi, to tak będzie - powiedział Kroos, cytowany przez dziennik "Bild".

Zobacz wideo Polscy sędziowie finału mundialu przywitani na lotnisku

Kroos zakończy karierę po sezonie? Decyzja w lutym

Rozważania Niemca mogą wydawać się zaskakujące. Kroos 4 stycznia skończy dopiero 33 lata. Wydawać by się mogło, że przed nim jeszcze dobrych kilka lat grania. Tymczasem jego kontrakt wygasa z końcem czerwca 2023 r. i  już w lutym zamierza podjąć decyzję, czy go przedłuży, czy też po sezonie odwiesi buty na kołek.

Piłkarz podkreśla, że interesuje go wyłącznie gra na najwyższym możliwym poziomie. Dlatego też w czerwcu 2021 r. dokonał innego zaskakującego wyboru. Po nieudanych mistrzostwach Europy pożegnał się z reprezentacją Niemiec. Jak wówczas tłumaczył, chciał spędzać więcej czasu z rodziną i całkowicie poświęcić się grze w Realu Madryt.

Ancelotti o przyszłości Kroosa: "Myślę, że zostanie"

W ekipie mistrza Hiszpanii mają nadzieję, że Kroos będzie chciał zostać na nieco dłużej. Liczy na to także jej trener Carlo Ancelotti. - Pomyśli o tym po mistrzostwach świata, ale myślę, że zostanie - powiedział słynny szkoleniowiec, zapytany o przyszłość Niemca pod koniec października.

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl.

Toni Kroos rozgrywa w Realu Madryt swój dziewiąty sezon. Do drużyny ze stolicy Hiszpanii dołączył w 2014 r. W tym czasie sięgnął po cztery puchary Ligi Mistrzów, trzy tytuły mistrza Hiszpanii i trzy Superpuchary Hiszpanii. Z kolei z reprezentacją Niemiec wywalczył m.in. tytuł mistrza świata w 2014 r. i brązowy medal w 2010 r. W obecnej kampanii LaLiga wystąpił w 11 spotkaniach, strzelił jedną bramkę i zaliczył dwie asysty.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.