Pele otrzymał wyjątkowe wyróżnienie. Nagrodę odebrał Neymar. "To wielki zaszczyt"

Pele został uznany przez Budweisera najlepszym piłkarzem w historii. Nagrodę odebrał Neymar, który nie krył z tego powodu wielkiego zadowolenia. - To dla mnie wielki zaszczyt - powiedział w filmiku i opublikował także wpis poświęcony legendarnemu napastnikowi.

Pele jest jednym z najlepszych piłkarzy w historii. Z reprezentacją Brazylii trzykrotnie sięgnął po mistrzostwo świata (w 1958, 1962 i 1970 roku) i z 77 golami na koncie jest najlepszym strzelcem tej kadry. W trakcie kariery grał głównie w Santosie. W barwach tego klubu zdobył łącznie aż 619 bramek. Karierę zakończył w 1977 roku w amerykańskim New York Cosmos. 

Zobacz wideo Brazylijczyk, który otarł się o polską kadrę. Teraz składa palety i gra w Klasie B

Neymar odebrał nagrodę Pele

Ze względu na niesamowite osiągnięcia, Brazylijczyk został uznany najlepszym piłkarzem w historii przez amerykańską markę piwa Budweiser. Nagrodę odebrał Neymar, który wypowiedział się o tej chwili w filmiku na Instagramie. - To dla mnie bardzo wyjątkowy dzień. Chciałem się z wami podzielić, że zostałem zaproszony przez Budweisera, aby uhonorować Pele trofeum "Historyczny Gracz". To dla mnie wielki zaszczyt - powiedział. 

Następnie napastnik PSG opublikował także zdjęcie i złożył hołd legendarnemu piłkarzowi. "Ten, który uczynił piłkę nożną swoim królestwem. Ten, który zamiast wywoływać wojny, jedną powstrzymał. Ten, który swoją mocą oczarował świat, który przeciwstawił się suwerenności. Ten, który był czczony. Ten, który stworzył własną dynastię. Ten, który zainspirował młodzież .Ten, który zbudował imperium. Ten, który sięgnął po wszystkie złote puchary. Ten, który nie był tylko MVP meczu. Był najlepszy w historii" - czytamy. 

 

Więcej tego rodzaju treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Pele obecnie przebywa w szpitalu ze względu na infekcję dróg oddechowych. Lekarze mieli też na względzie walkę legendy z rakiem jelita grubego, dlatego zdecydowano się wysłać go na oddział chemioterapii. Niestety leczenie nie przynosi rezultatów, a Brazylijczyk jest w bardzo ciężkim stanie. 

Neymar podczas niedawno zakończonego mundialu wyrównał rekord Pele pod względem strzelonych goli w reprezentacji. Zawodnik PSG potrzebował do tego 124 meczów, a były legendarny napastnik 92. Turniej nie zakończył się dla Neymara najlepiej, ponieważ Brazylia odpadła w ćwierćfinale z Chorwacją, a piłkarz bardzo przeżył tę porażkę. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.