Legendarny Gianluca Vialli odchodzi z reprezentacji Włoch. Musi

Gianluca Vialli zrezygnował z pracy w sztabie reprezentacji Włoch, aby skupić się na walce z rakiem trzustki. Z chorobą zmaga się od 2017 roku i choć początkowo wygrywał, to w ostatnich miesiącach nastąpił nawrót.

Kariera trenerska Gianluki Viallego rozpoczęła się bardzo wcześnie, bo jeszcze za czasów profesjonalnej gry w piłkę. W 1998 roku objął stanowisko grającego szkoleniowca w Chelsea i choć rok później zakończył piłkarską karierę, to na ławce trenerskiej pozostał tam do 2000 r. Później zatrudniono go w Watfordzie, pracował tam w sezonie 2001/02.

Zobacz wideo Tak wygląda kościół katolicki za 20 mln dolarów. "Proszę skasować to nagranie

Vialli zrezygnował z funkcji w reprezentacji Włoch. Skupi się na walce z rakiem trzustki

W październiku 2019 roku Vialli za namową byłego kolegi z boiska Roberto Manciniego dołączył do sztabu reprezentacji Włoch w roli koordynatora zespołu. Było to 11 miesięcy po tym, gdy ogłosił, że wygrał walkę z nowotworem trzustki. Latem 2021 r. pojechał z włoską drużyną narodową na mistrzostwa Europy, gdzie mógł cieszyć się ze złotego medalu.

W grudniu 2021 r. Vialli ogłosił, że nastąpił nawrót choroby. Walka wymaga od niego dużych poświęceń, przez co w środę ogłoszono, że ze względów zdrowotnych musi zrezygnować z pracy w kadrze.

- Gianluca Vialli tymczasowo zrezygnował ze swoich obowiązków, aby skoncentrować się na leczeniu. Życzymy szybkiego powrotu do zdrowia, Gianluca. Wszyscy jesteśmy z tobą - czytamy na oficjalnym koncie reprezentacji Włoch na Twitterze. 

Więcej podobnych treści sportowych znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

- Pod koniec długich i trudnych "negocjacji" z moim wspaniałym zespołem onkologów zdecydowałem się zawiesić, mam nadzieję tymczasowo, moje obecne i przyszłe zobowiązania zawodowe. Celem jest wykorzystanie wszystkich sił psychofizycznych, aby pomóc mojemu organizmowi przezwyciężyć tę fazę choroby, tak abym jak najszybciej mógł stawić czoła nowym przygodom i podzielić się nimi z wami wszystkimi - skomentował tę decyzję Vialli.

 Vialli w trakcie kariery piłkarskiej grał w Cremonese, Sampdorii, Juventusie oraz reprezentacji Włoch. W klubie z Genui oraz w kadrze tworzył dobrze rozumiejący się duet napastników z Mancinim, wspólnie sięgnęli m.in. po mistrzostwo Włoch, trzy Puchary Włoch, Puchar Zdobywców Pucharów czy brąz mistrzostw świata.

Więcej o: