Dramat w Zabrzu. Nowa hala za 10 milionów złotych zawaliła się

W poniedziałek hala w Zabrzu zawaliła się pod ciężarem śniegu. Obiekt za 10 milionów złotych otwarto raptem miesiąc temu. Według informacji policji nikt nie ucierpiał.

Jak poinformował "Dziennik Zachodni", do zdarzenia doszło w godzinach przedpołudniowych. - Przed godziną 11:00 do Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Zabrzu wpłynęło zgłoszenie o zawaleniu się nowej hali pneumatycznej przy ul. Rataja w Zabrzu - informował oficer prasowy st. kpt. Wojciech Strugacz z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Zabrzu.

Zobacz wideo Robert Lewandowski wyszedł do dziennikarzy i powiedział: To boli

Katastrofa budowlana w Zabrzu. Zawaliła się hala, którą oddano do użytku niecały miesiąc temu 

- W wyniku naporu śniegu znajdującego się na dachu hali, doszło do rozszczelnienia jego powłok. Na szczęście na miejscu nie było nikogo. Służby zabezpieczyły teren, które następnie przejął nadzór budowlany - dodał funkcjonariusz.

Nowy obiekt w Zabrzu otwarto niecały miesiąc temu, a dokładnie 19 listopada. Stadion ten był bardzo długo wyczekiwany, szczególnie przez młodych piłkarzy, ale również przez władze miasta. - Jednym z ważnych obszarów życia w Zabrzu jest sport. Staramy się stworzyć w mieście miejsca do ćwiczeń, jednym z takich miejsc jest ta hala. Wierzę, że na tej hali wyrosną nowe, sportowe talenty – podkreśla Małgorzata Mańka-Szulik, prezydent Zabrza. Z obiektu korzystali również uczniowie III Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi w Zabrzu.

Inwestycja kosztowała łącznie 10 milionów złotych, a 3 miliony stanowiło dofinansowanie z Ministerstwa Sportu. Na terenie dawnego Koksownika powstało pełnowymiarowe boisko ze sztuczną trawą oraz pełnym zapleczem socjalnym i technicznym. Niestety już pierwsze opady śniegu pokazały, że inwestycja ta nie była strzałem w dziesiątkę. Miasto czeka teraz rozwiązywanie tej sytuacji, a młodych adeptów piłkarskich kolejne oczekiwania na możliwość trenowania zimą.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.