Ćwiąkała o Michniewiczu: To nie jest gość z klasą

Po tzw. aferze premiowej wokół Czesława Michniewicza zebrały się czarne chmury. Do grona krytyków selekcjonera dołączył dziennikarz Tomasz Ćwiąkała, który stwierdził, że obecny trener kadry nie ma tyle klasy, co jeden z jego poprzedników.

Reprezentacja Polski pod wodzą Czesława Michniewicza pierwszy raz od 36 lat awansowała do fazy pucharowej mistrzostw świata. Mimo to wielu dziennikarzy i ekspertów zarzuca selekcjonerowi, że taktyka przygotowana na mecze grupowe była toporna i zbyt defensywna, a styl gry pozostawiał wiele do życzenia. Oprócz kwestii sportowych Michniewicz zmaga się także z krytyką związaną z niedoszłymi premiami dla sztabu i piłkarzy, którą obiecywał premier Mateusz Morawiecki. Opinię na temat postawy i decyzji trenera wygłosił Tomasz Ćwiąkała.

Zobacz wideo

Ćwiąkała podsumował Michniewicza. "Selekcjoner musi być trochę mężem stanu"

Dziennikarz Canal+ Sport gościł w ostatnim odcinku programu "Nocne Gadki" emitowanym na kanale "Meczyków". Ćwiąkałą wspólnie z prowadzącym Samuelem Szczygielskim analizował występ reprezentacji na mundialu w Katarze oraz zdradził, w jaki sposób postrzega Czesława Michniewicza. Ćwiąkała porównał obecnego selekcjonera do jednego z poprzednich trenerów kadry, czyli do Adama Nawałki.

- Selekcjoner musi być trochę mężem stanu. Adam Nawałka to miał. Patrzyłem na niego i widziałem gościa z klasą. Patrzę na Czesława Michniewicza - i to nie jest gość z klasą - stwierdził Tomasz Ćwiąkała.

Dziennikarz nie skupił się jednak wyłącznie na krytyce trenera reprezentacji Polski. Tomasz Ćwiąkała przyznał również, że niektóre ataki w stronę selekcjonera są bezpodstawne i niepoparte żadnymi faktami. - Pojawił się artykuł o tym, że problemem były partnerki reprezentantów, które spały w tym samym hotelu. To są takie farmazony, że się w głowie nie mieści. Lewandowski ustalał taktykę na Francję? Nie wierzę w to. Niektóre ataki w kierunku Michniewicza są absurdalne - mówił dziennikarz.

Ponadto Ćwiąkała docenił Michniewicza za umiejętności trenerskie i stwierdził, że spośród polskich trenerów obecnie nie ma lepszego kandydata na posadę selekcjonera. Na pytanie, czy Czesław Michniewicz to dziś najlepszy polski trener, odpowiedział: - Pod kątem prowadzenia reprezentacji - tak. Nie widzę lepszego kandydata niż on. Ale uważam, że najlepszy jest Marek Papszun, jednak jego nie widzę w roli selekcjonera. To są dwie różne rzeczy - dodał. 

Więcej o:
Copyright © Agora SA