Hiszpanie zwolnili Luisa Enrique. 45 minut później ogłosili nowego selekcjonera

Luis de la Fuente został nowym selekcjonerem reprezentacji Hiszpanii, o czym poinformowała tamtejsza federacja. 45 minut wcześniej ogłoszono, że z posadą pożegnał się Luis Enrique.

Reprezentacja Hiszpanii zaczęła mundial od efektownej wygranej 7:0 z Kostaryką. W kolejnych meczach nie prezentowała się tak dobrze, ale i tak udało jej się wyjść z grupy. Udział w turnieju zakończyła na 1/8 finału, gdzie lepsze okazało się Maroko (0:0, 3:0 w rzutach karnych).

Luis de la Fuente nowym selekcjonerem Hiszpanii. Zastąpił Luisa Enrique

W czwartek 8 grudnia hiszpańska federacja poinformowała, że z drużyną narodową pożegnał się Luis Enrique, który pracował w niej od 2018 roku. Jeszcze tego samego dnia został przedstawiony jego następca, którym będzie Luis de la Fuente.

- Hiszpańska federacja powierzyła Luisowi de la Fuente obowiązki trenera drużyny narodowej. Dyrektorzy zatwierdzą jego nominację w następny poniedziałek - czytamy w oficjalnym komunikacie, który opublikowano 45 minut po zwolnieniu Enrique.

Więcej podobnych treści sportowych znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

De la Fuente w ostatnich latach prowadził młodzieżowe reprezentacje Hiszpanii. Od 2018 roku pracował z drużyną do lat 21, gdzie jego największym sukcesem była wygrana w mistrzostwach Europy w 2019 r. Wtedy w fazie grupowej jego zespół pokonał 5:0 Polskę prowadzoną przez Czesława Michniewicza.

W 2021 roku de la Fuente poprowadził hiszpańską drużynę podczas turnieju olimpijskiego w Tokio. Tam udało się dotrzeć do finału, gdzie lepsza okazała się Brazylia (1:2).

Nowy selekcjoner Hiszpanów miał już okazję wcielić się w rolę trenera pierwszej reprezentacji. W czerwcu 2021 roku przed meczem towarzyskim z Litwą cała seniorska reprezentacja została wysłana na kwarantannę po tym, jak Sergio Busquets uzyskał pozytywny wynik testu na COVID-19. Z tego powodu na boisko wyszła kadra do lat 21 prowadzona przez de la Fuente, która wygrała 4:0.