Smolarek wspomina treningi u Smudy. "Śmiałem się z jego metod"

Na kanale "Foot Truck" zagościł były reprezentant Polski, Euzebiusz Smolarek. 41-latek opowiedział o specyficznych ćwiczeniach i metodach treningowych Franciszka Smudy, kiedy był selekcjonerem kadry narodowej.

W środę 7 grudnia miała miejsce premiera kolejnej rozmowy z piłkarzem na kanale "Foot Truck". Tym razem w studiu Łukasza Wiśniowskiego i Jakuba Polkowskiego pojawił się były napastnik reprezentacji Polski, Euzebiusz Smolarek. W trackie rozmowy zawodnik przytoczył wiele ciekawostek i wspomnień ze swojej bogatej kariery piłkarskiej oraz zdradził zabawną anegdotę z udziałem Franciszka Smudy - ówczesnego szkoleniowca reprezentacji.

Zobacz wideo

Vinicius Jr, rzecznik prasowyNiespodziewany gość na konferencji Brazylii. Zachowanie rzecznika oburzyło dziennikarzy [WIDEO]

Smolarek o decyzji Smudy: Nie rozumiałem tego

Euzebiusz Smolarek nie znalazł się w kadrze na Euro 2012, którego Polska była współorganizatorem. Były reprezentant przyznał, że nie mógł pogodzić się z taką decyzją trenera.

- Miałem żal do Franciszka Smudy. Nie rozumiałem tego. Cały czas grałem dla reprezentacji. Występowałem wtedy w greckim AO Kavala, bo taki był mój wybór. Tych meczów nie było za wiele w telewizji, może trener nie mógł mnie zobaczyć - powiedział Smolarek.

- Franciszek Smuda mówił, że "Kavala", to on nam może opowiedzieć - dodał ironicznie Jakub Polkowski.

 Smolarek: Śmiałem się z jego metod

Smolarek opowiedział także o jednym z treningów przeprowadzanych przez Franciszka Smudę. Były piłkarz zrelacjonował grę w "dziadka", którego zasady mocno różniły się od podstawowej wersji tego ćwiczenia.

- Przyznam, że na pierwszym treningu za kadencji Smudy trochę śmiałem się z jego metod. Może to był mój błąd. Pamiętam, że graliśmy w dziadka. Tylko on zrobił dziadka z trzema piłkarzami w środku, którzy biegali po całym boisku - zdradził "Ebi" Smolarek

- Na całym boisku dookoła stali inni piłkarze, a trzech było w środku? - zapytał dla uporządkowania historii Łukasz Wiśniowski. - Tak, trzech w środku. I to wszystko na pressing. Może jeszcze na jeden kontakt. Modliłem się, żeby tam nie być - dodał 41-latek.

Euzebiusz Smolarek w trackie swojej kariery piłkarskiej występował w zespołach, takich jak Borussia Dortmund, Feyenoord Rotterdam czy Polonia Warszawa. W reprezentacji Polski napastnik rozegrał 47 spotkań, w których strzelił 19 bramek. W 2013 roku Smolarek zawiesił buty na kołku w barwach Jagielloni Białystok.

Więcej o: