Siostra Ronaldo uderza w selekcjonera Portugalii. "To wstyd"

Cristiano Ronaldo był poza składem reprezentacji Portugalii w meczu ze Szwajcarią. Jego siostra postanowiła zabrać głos w tej sprawie. Mocno skrytykowała selekcjonera Portugalczyków.

Reprezentacja Portugalii we wtorek w ramach 1/8 finału Mistrzostw Świata w Katarze bez większych problemów pokonała Szwajcarię aż 6:1. Znakomicie w tym spotkaniu wyglądał Goncalo Ramos, który w tym meczu miał za zadanie zastąpić Cristiano Ronaldo, ponieważ ten został posadzony na ławce rezerwowych.

Zobacz wideo Co dalej z Michniewiczem? "Wyjście z grupy nie może przypudrować problemów polskiej piłki"

Młody gracz Benfiki popisał się w tym starciu hat-trickiem, co pokazało, że zmiana w ataku Portugalii była jak najbardziej potrzebna. Decyzja o wymianie napastnika na mecz ze Szwajcarią była podyktowana złym zachowaniem CR7 w trakcie pojedynku z Koreą Południową, w którym 37-latek podczas zmiany w 65. minucie wściekł się na decyzję Fernando Santosa. Selekcjoner postanowił wyciągnąć wobec niego konsekwencje i pokazał mu, że mimo statusu wielkiego piłkarza i tak nie jest ważniejszy od drużyny. 

Decyzja podjęta przez szkoleniowca reprezentacji Portugalii bardzo nie spodobała się siostrze Cristiano Ronaldo, która często staje w obronie swojego brata. Na Instagramie postanowiła zaatakować Fernando Santosa stwierdzając, że ten upokorzył byłego piłkarza Manchesteru United

- Wiem, że Ronaldo nie jest wieczny, że nie będzie grał wiecznie i nie strzela już tylu bramek i że jest stary. Portugalia nie potrzebuje po prostu Ronaldo, wszystko, co zrobił nie jest już ważne i zostało zapomniane. (...) To wstyd upokarzać tak człowieka" - napisała Aveiro, wyrażając te słowa do selekcjonera Portugalii - napisała Elma Aveiro. 

Cristiano Ronaldo liczył, że mistrzostwa świata będą dla niego idealnym momentem na udowodnienie, że wciąż jest piłkarzem z absolutnego topu. Jego ambicje nie pozwalają mu uwierzyć, że jego czas powoli przemija i już nie jest tym samym graczem, co kilka lat temu. W Manchesterze United mocno przekonał się o tym, że nie jest większy od klubu. Ostatecznie musiał nawet rozwiązać swój kontrakt, bo w mediach wywołał wielką burzę wokół drużyny i własnej osoby.

Portugalczycy w sobotę w ćwierćfinale mistrzostw świata zmierzą się o godzinie 16:00 z Marokiem. 

Cristiano Ronaldo, Gary NevilleLegenda uderza w Ronaldo. "To zmierza w stronę przykrego końca"

Więcej o: