Manuel Neuer zarobi gigantyczne pieniądze. Zainwestował fantastycznie

Życie piłkarzy to nie tylko występy na światowych boiskach, ale także prowadzenie własnych biznesów. Nie inaczej jest w przypadku Manuela Neuera, który zarobił niemałe pieniądze na jednej z ostatnich transakcji.

Liczba różnego rodzaju firm i biznesów, których znani piłkarze są częścią, nie jest możliwa do policzenia. Praktycznie każdy z zawodników grający na europejskim poziomie stara się inwestować zarobione pieniądze, w celu zapewnienia sobie stałego dochodu po zakończeniu kariery. Nie inaczej jest w przypadku Manuela Neuera, który był udziałowcem w firmie Vaha, produkującej inteligentne lustra do treningu osobistego.

Zobacz wideo Katarskie metro - przepych, bogactwo i śpiewający kibice, a motorniczego nie ma!

Ogromne pieniądze

Jak podaje niemiecki "Bild", Vaha znalazła się na celowniku grupy Bioniq, której właścicielem jest Wadim Fedotow. Konsorcjum działające w branży fitness z roku na rok się rozrasta, planując już atak na rynek amerykański. Zakup marki Vaha był więc naturalną koleją rzeczy, w celu poszerzenia swojego asortymentu o nowoczesne rozwiązanie treningowe dla każdego.

Nieoficjalnie mówi się, że cena zakupu start-upu opiewała na około 150 milionów euro. Oznacza to, że udziałowcy Vahy, w tym Manuel Neuer, zarobili na sprzedaży firmy bardzo duże pieniądze. Dokładny podział zysków nie jest jednak znany.

,Mecz pilki noznej Polska - Chile w WarszawieKolejna afera w polskiej kadrze. Kulesza zażądał, Michniewicz odmówił

Jak podkreślają niemieckie media, ostatnie dni są dla bramkarza Bayernu słodko-gorzkie. Z jednej strony udało mu się sporo zarobić na transakcji biznesowej. Z drugiej, wraz z reprezentacją kraju, występ na mistrzostwach świata kompletnie mu nie wyszedł. Pojawia się więc pytanie, które z tych wydarzeń jest dla 36-letniego zawodnika ważniejsze.

Więcej o: