Polski obrońca blisko transferu. Włoski klub faworytem

Kolejny polski piłkarz zagra w Napoli? Nie jest to wykluczone. Blisko klubu z południa Włoch jest Jakub Kiwior, który w najbliższym okienku transferowym powinien opuścić Spezię.

Transferowa saga ze środkowym obrońcą reprezentacji Polski trwa już kilka miesięcy. Jeszcze latem usługami piłkarza Spezii był West Ham, lecz sam zawodnik zdecydował się zostać we włoskim klubie w celu regularnej gry przed mistrzostwami świata. Teraz, kiedy mundial jest już za naszą kadrą, przed 22-latkiem ważny wybór. 

Zobacz wideo Lewandowski nie ma radości z reprezentacji?

Jeszcze przed turniejem w Katarze, bardzo dużo mówiło się o zainteresowaniu transferem Polaka ze strony dwóch bardzo silnych włoskich zespołów - Juventusu i Milanu. Ogromną chęć na zakontraktowanie stopera nadal miał też wspomniany West Ham, który bardzo poważnie poszukuje wzmocnień.

Nowy kierunek dla Kiwiora

Jak informuje La Repubblica, do walki o polskiego piłkarza dołączył kolejny silny zespół. Mowa o SSC Napoli, którego jednym z liderów i kapitanów jest Piotr Zieliński. Aurelio De Laurentis i jego współpracownicy są gotowi wyłożyć za nowy nabytek około 15 milionów euro, co jednak nieco odbiega od ceny ustalonej przez Spezię.

Reprezentacja PolskiLewandowski rozmawiał z Michniewiczem. Wymowne słowa po pożegnalnej kolacji

Przypomnijmy, że obecny klub Kiwiora bardzo liczył na dobry występ swojego zawodnika na mistrzostwach świata. 22-latek, choć w zdecydowanej większości sytuacji zachowywał się bardzo dobrze, nie ustrzegł się bardzo dużych błędów, które wielu skautom mogły zapaść w pamięć. Nie jest więc wykluczone, że Spezia zdecyduje się wypuścić swój talent za kwotę proponowaną przez Napoli.

Kiwior byłby już czwartym Polakiem, który w ostatnich latach założył koszulkę klubu spod Wezuwiusza. Wcześniej, obok wspomnianego Piotra Zielińskiego, zrobili to Arkadiusz Milik i Hubert Idasiak.

Roy Keane krytykuje tańce Brazylijczyków. Jest mocna odpowiedźRoy Keane krytykuje tańce Brazylijczyków. Jest mocna odpowiedź

Więcej o: