Dwóch Polaków może trafić do Lazio

Kolejni polscy zawodnicy z szansą na wyjazd do zachodniego klubu. Dwóch piłkarzy Ruchu Chorzów, Bartłomiej Barański i Antoni Franke, zostali zaproszeni na testy w Lazio.

Choć od wielu lat dużo mówi się o poziomie szkolenia w Polsce, nadal najlepszym rozwiązaniem dla młodych zawodników jest wyjazd na zachód. Teraz taką okazję będą mieli dwaj kolejni zawodnicy. Bartłomiej Barański i Antoni Franke z Ruchu Chorzów skorzystali z zaproszenia na testy we włoskim Lazio, gdzie trenują z drużyną U-19 do środy.

Zobacz wideo Lewandowski nie ma radości z reprezentacji?

Lekcja futbolu

Dla dwóch 16-letnich piłkarzy z pewnością jest to ogromna szansa. Po pierwsze, obaj zawodnicy mają możliwość przyjrzenia się systemowi pracy w młodzieżowej drużynie dużego, europejskiego klubu. Po drugie, ich bardzo dobra postawa i możliwość zaprezentowania umiejętności może w niedalekiej przyszłości skończyć się transferem definitywnym.

Na pewno zobaczymy coś nowego, ale ten wyjazd traktujemy też jako szansę. Chcemy się pokazać z jak najlepszej strony, sprawdzić się na tle drużyny młodzieżowej Lazio i zobaczyć jak tam się trenuje. Będzie to dla nas kolejna, cenna lekcja

- czytamy na oficjalnej stronie "Niebieskich", cytującej obu graczy.

W ostatnich latach włoski kierunek jest wśród polskich piłkarzy bardzo popularny. Serie A i Serie B pełne są zawodników urodzonych w naszym kraju, którzy z różnym skutkiem starają się o rozwój kariery w Italii. Warto zauważyć, że w trakcie mistrzostw świata w Katarze, w reprezentacji Czesława Michniewicza znalazło się aż 10 piłkarzy grających na co dzień we Włoszech.

Więcej o:
Copyright © Agora SA