Reprezentant Polski zachwycony grą Mbappe. "Taka jest prawda. To kosmita"

Cały świat zachwyca się występem Kyliana Mbappe w meczu z Polską. O grze Francuza wypowiedzieli się m.in. jego reprezentacyjni koledzy, ale na uwagę zasługują także słowa Piotra Zielińskiego, który docenił klasę swojego rywala.

Reprezentacja Polski w niedzielę pożegnała się z Mistrzostwami Świata w Katarze po tym, jak w 1/8 finału przegrała 1-3 z Francją. "Biało-Czerwoni" pokazali w tym meczu zupełnie inną twarz niż w fazie grupowej. Zagrali dużo bardziej ofensywnie, lecz to nie wiele dało w starciu z tak mocnym przeciwnikiem. Na szczególne brawa po tym spotkaniu zasługuje największa gwiazda "Trójkolorowych" Kylian Mbappe, który w tym turnieju nie zawodzi, a w starciu z Polakami zdobył 2 gole oraz zaliczył 1 asystę. O klasie gracza PSG w "Marce" wypowiedział się Piotr Zieliński, który nie mógł wyjść z podziwu nad swoim przeciwnikiem. 

Zobacz wideo

- To kosmita. Jest jednym z najlepszych na świecie, jeśli nie najlepszym. Znałem go już, ale prawda jest taka, że zrobił na mnie wrażenie, gdy się z nim zmierzyłem. Jego uderzenia, drybling, jego szybkość i chociaż może chybić, potrafi wracać natychmiast. Jest duża różnica między zobaczeniem go w telewizji a zmierzeniem się z nim. Na boisku wydaje się jeszcze bardziej nie do zatrzymania - powiedział piłkarz Napoli

Kylian Mbappe w meczu przeciwko reprezentacji Polski zdobył swoją 4 i 5 bramkę na turnieju w Katarze oraz 9 ogólnie w swojej historii gry na mistrzostwach świata. Zdecydowanie jest na ten moment najlepszym piłkarzem mundialu w Katarze. Co potwierdzają także wypowiedzi jego kolegów z francuskiej kadry na temat aktualnej formy 23-latka. 

- Nie jestem zaskoczony. Znam jego potencjał, a jeszcze bardziej jego margines rozwoju. Nadal jest niesamowity: jego bramki, skąd je zdobywa, szukając okienek - mówił Adrien Rabiot. 

- Zdobycie dziewięciu bramek w wieku 23 lat wiele znaczy. A to dopiero początek. Lepiej nie liczyć tak szybko, bo jeszcze dużo zostało. Damy mu czas. To, co robi, jest niezwykłe - stwierdził Youssouf Fofana. 

Reprezentacja Francji dzięki wygranej nad Polską w ćwierćfinale już w sobotę o godzinie 20:00 zmierzy się z Anglią. Zapowiada się na jeden z najciekawszych meczów tych mistrzostw, ponieważ Anglicy równie dobrze poradzili sobie w 1/8 jak Francuzi, pokonując Senegal aż 3-0. 

Ojciec piłkarza Chorwacji to słynny szef mafii. Dalić może mieć wielki kłopotOjciec piłkarza Chorwacji to słynny szef mafii. Dalić może mieć wielki kłopot

Więcej o: