Marcelo Bielsa bliski objęcia reprezentacji. To uczestnik mundialu

Jak podają argentyńskie media, Marcelo Bielsa już niebawem może wrócić na ławkę trenerską. 67-letni szkoleniowiec jest łączony z reprezentacją Urugwaju, która odpadła z mistrzostw świata w Katarze na etapie fazy grupowej.

W trzecim meczu fazy grupowej na mundialu w Katarze Urugwaj zmierzył się z Ghaną. Co prawda piłkarze Diego Alonso pokonali rywali 2:0, jednak wcześniejsza porażka z Portugalią (0:2) i bezbramkowy remis z Koreą Południową sprawiły, że finalnie dwukrotni mistrzowie świata zajęli dopiero trzecie miejsce w swojej grupie. Ze względu na korzystniejszy bilans bramkowy z drugiego miejsca do kolejnego etapu rozgrywek przeszli Azjaci. Brak awansu do 1/8 spowodował, że urugwajscy dziennikarze przewidują zwolnienie obecnego selekcjonera. Na miejsce 47-latka pojawił się już nowy kandydat.

Zobacz wideo

Marcelo Bielsa łączony z reprezentacją Urugwaju

O pożegnaniu się z Diego Alonso tuż po meczu z Ghaną informował dziennikarz Południowo-Amerykańskiego kraju, Diego Jokas. 47-latek przejął reprezentacje w styczniu 2022 roku, zastępując Oscara Tabareza. Pod wodzą Alonso Urugwajczycy łącznie z meczami na mundialu rozegrali 12 spotkań, odnosząc osiem zwycięstw, dwie porażki i dwa remisy.

Z kolei Joaquin Bruno z argentyńskiego z TyC Sports podaje, że głównym kandydatem do zastąpienia Alonso na posadzie selekcjonera reprezentacji Urugwaju jest Marcelo Bielsa. Najważniejszym celem dla 67-latka ma być awans na mistrzostwa świata w 2026 roku, które odbędą się w Kanadzie, Meksyku i Stanach Zjednoczonych. Szczegóły i długość trwania umowy nie są jeszcze znane.

Natychmiastowa decyzja. Selekcjoner zwolniony po meczu. Najgorszy wynik od 16 latNatychmiastowa decyzja. Selekcjoner zwolniony po meczu. Najgorszy wynik od 16 lat

Ostatnim zespołem, w którym pracował Marcelo Bielsa jest Leeds United. Argentyńczyk przejmował angielską drużynę w lipcu 2018 roku występującą wówczas na poziomie Championship. Dwa lata później Bielsa wprowadził "The Whites" na najwyższy poziom rozgrywkowy. Od 27 lutego obecnego roku 67-latek szuka nowego pracodawcy. 

Oprócz Leeds Marcelo Bielsa miał przyjemność trenować zespoły, takie jak LOSC Lille, Marsylię, Athletic Bilbao, a także reprezentacje Argentyny i Chile.

Więcej o: