Belgia może dostać kolejny cios po mundialu. Kapitan chce skończyć karierę

Kapitan reprezentacji Belgii Eden Hazard rozważa zakończenie kariery w kadrze. To efekt fatalnego wyniku kadry na katarskim mundialu, gdzie Belgia zakończyła grę na fazie grupowej. - To pomysł, który rozważa i z czasem przeanalizuje w gronie zaufanych ludzi. Jest kilka powodów, które doprowadziły do takiej refleksji - pisze hiszpański dziennik "Marca".

Reprezentacja Belgii odpadła z mistrzostw świata, zajmując trzecie miejsce w grupie F z czterema punktami. Kadra prowadzona przez Roberto Martineza zremisowała bezbramkowo z Chorwacją, a Maroko pokonało 2:1 Kanadę. Martinez poinformował dziennikarzy po meczu, że zrezygnował z prowadzenia Belgów po turnieju. - Podjąłem tę decyzję przed mistrzostwami świata, to był mój ostatni mecz w roli trenera. To bardzo emocjonalny moment. Pożegnałem się z zawodnikami i sztabem. Odszedłbym bez względu na to, co miało się wydarzyć - powiedział.

Belgia może stracić gwiazdę po mundialu. Kapitan reprezentacji rozważa koniec kariery

Hiszpański dziennik "Marca" informuje, że fatalny wynik na mistrzostwach świata w Katarze może skłonić Edena Hazarda do zakończenia kariery reprezentacyjnej. Napastnik Realu Madryt zagrał łącznie 126 minut w fazie grupowej mundialu - 62 minuty z Kanadą (1:0), 61 minut z Marokiem (0:2) i trzy minuty z Chorwacją (0:0). Na razie Hazard nie podjął wiążącej decyzji. "To pomysł, który rozważa i z czasem przeanalizuje w gronie zaufanych ludzi. Jest kilka powodów, które doprowadziły do takiej refleksji" - czytamy w artykule.

Thibaut Courtois w rozmowie z "Marką" ocenił postawę Edena Hazarda na katarskim mundialu. - Eden pokazał, że potrafi grać dobrze w reprezentacji. Zasługuje na zdecydowanie więcej szans. Z psychologicznego punktu widzenia fakt, że siedział na ławce w meczu z Chorwacją, był dla niego cios. Ale to wciąż świetny zawodnik, który może dać wiele futbolowi - stwierdził. "Marca" podkreśla, że Hazard był ostatnim zawodnikiem kadry Belgii, który został wprowadzony z ławki rezerwowych w meczu z Chorwacją.

Eden Hazard zadebiutował w reprezentacji Belgii 19 listopada 2008 roku w meczu z Luksemburgiem (1:1). Od tego czasu Hazard zagrał w 126 meczach w kadrze narodowej, w których zdobył 33 bramki i zanotował 36 asyst. Eden Hazard nie zagrał wielu meczów w tym sezonie w Realu Madryt, notując gola i asystę w sześciu meczach we wszystkich rozgrywkach.