Kibice będą zachwyceni. Barcelona chce otworzyć swój oficjalny sklep w Polsce

FC Barcelona poważnie rozważa otwarcie swojego oficjalnego sklepu na terenie Polski. Chce wykorzystać fakt, że wzrosła popularność klubu w naszym kraju po transferze Roberta Lewandowskiego.

Letni transfer Roberta Lewandowskiego do FC Barcelony rozbudził nadzieje władz i kibiców "Blaugrany" na powrót do walki o najważniejsze trofea. Marzenia o Lidze Mistrzów zostały już pogrzebane, ale wciąż jest szansa na triumf w La Lidze, gdzie "Duma Katalonii" jest liderem.

Zobacz wideo Czy zagramy ofensywnie z Francją? „To jakby ułani jechali na czołgi"

FC Barcelona otwiera się na Polskę

Bardzo szybko koszulki z nazwiskiem Lewandowski zaczęły się świetnie sprzedawać, bijąc wyniki klubu. W tej chwili stroje z Polakiem są najczęściej kupowanymi w sklepach FC Barcelony. Udało się zdobyć też kolejnych kibiców w social mediach.

Klub zaczyna wychodzić powoli na finansową prostą, czego dowodem jest m.in. transfer Polaka za 45 mln euro. To pierwszy polski piłkarz w historii Barcelony, od razu stał się liderem zespołu. Z tego względu władze planują wejść na kolejny rynek, czyli właśnie polski.

Kibic z Indii podbija Polskę33-letni Hindus podbija Polskę. Chce do nas przylecieć. "Stworzyliście mnie"

Josep Maria Meseguer, dyrektor spółki Barça Licensing & Merchandising, właśnie wygadał się nt. ambitnych planów FC Barcelony. Chcą otworzyć w naszym kraju swój pierwszy oficjalny sklep. Trwają już odpowiednie przygotowania do utworzenia sklepu w jednym z dużych miast w Polsce, co potwierdził Meseguer na antenie katalońskiego radia RAC1.

W Polsce działa już szkoła "Blaugrany". FC Barcelona Escola Varsovia to akademia piłkarska dla dzieci w wieku 6-12 lat. Klub ze stolicy Katalonii posiada kilka zagranicznych akademii, ale ta w Warszawie jest pierwszą, która powstała w Europie. Celem działalności jest przekazanie polskim dzieciom wzorców szkoleniowych i filozofii gry klubu. Najlepsi zawodnicy z tej szkoły będą mieli szansę kontynuowania swej kariery na Półwyspie Iberyjskim w ramach systemu opracowanego przez FC Barcelona.

Mueller powiedział coś, czego nikt się nie spodziewał. Mueller powiedział coś, czego nikt się nie spodziewał. "Mam kilka ostatnich słów"

Na terenie Polski działa też oficjalny fanklub Barcelony w Polsce - Fan Club Barça Polska. Zarejestrowano go w 2005 r.

Więcej o: