Szpital przekazał najnowsze informacje ws. stanu zdrowia Pelego

Szpital, w którym obecnie znajduje się Pele uspokoił fanów i przekazał najnowsze wiadomości na temat jego zdrowia. Lekarze oświadczyli, że stan Brazylijczyka jest stabilny i nie musi przebywać na oddziale intensywnej terapii.

We wtorek brazylijski ESPN poinformował, że legenda piłki nożnej Pele trafiła do szpitala. Decyzja zapadła po tym, jak na jego ciele pojawił się obrzęk. Na miejscu lekarze stwierdzili także niewydolność serca. Miał mieć również problemy z poruszaniem się i odżywianiem. 

Zobacz wideo PlusLiga. "To na pewno mamy do poprawienia". Mateusz Bieniek po meczu PGE Skra Bełchatów - Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle

Szpital w Sao Paulo przekazał najnowsze wieści ws. Pelego

Córka Brazylijczyka Kely Nascimento uspokoiła fanów i opublikowała w mediach społecznościowych wpis, w którym przekazała, że nie ma powodów do paniki. "Nie ma zagrożenia życia ani nowych, strasznych prognoz. Będę tam w Nowy Rok i obiecuję wrzucić kilka zdjęć. Naprawdę i szczerze, doceniamy troskę i miłość!" - czytamy. W czwartek szpital w Sao Paulo wydał również oświadczenie, w którym poinformował, że stan byłego piłkarza jest stabilny. Lekarze dodali, że Pele nie musiał leżeć na oddziale intensywnej terapii. 

Pele w ostatnich latach cierpiał na szereg problemów zdrowotnych. Przeszedł między innymi operację stawu biodrowego, przez którą miał problemy z chodzeniem. We wrześniu zeszłego roku poddał się zabiegowi guza okrężnicy, po którym przeszedł chemioterapię. Mówi się, że powodem przetransportowania Brazylijczyka do szpitala była ocena leczenia chemioterapią. 

Więcej tego rodzaju treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Pele jest jednym z najlepszych piłkarzy w historii. Z reprezentacją Brazylii trzykrotnie sięgnął po mistrzostwo świata (w 1958, 1962 i 1970 roku) i z 77 golami na koncie jest najlepszym strzelcem tej kadry. W trakcie kariery grał głównie w Santos. W barwach tego klubu zdobył łącznie aż 619 bramek. Karierę zakończył w 1977 roku w amerykańskim New York Cosmos. W 1999 roku został uznany za najlepszego sportowca XX wieku przez Międzynarodowy Komitet Olimpijski. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.