Mógł jechać na mundial w Niemczech, czeka go odsiadka. Przemycał 115 kg kokainy

Były reprezentant Serbii i Czarnogóry, piłkarz m.in. Wolfsburga czy Spartaka Moskwa - Dusan Petković - został aresztowany w Amsterdamie pod zarzutem udziału w zorganizowanej grupie przestępczej. 48-latek został oskarżony o udział w przemycie aż 115 kg kokainy.

Rosyjskie media poinformowały, że Dusan Petković oraz siedem innych osób został zatrzymany w Amsterdamie, w trakcie akcji specjalnej przygotowanej przez Serbów, Belgów, Holendrów oraz Europol i Eurojust. Holenderskie służby nie tylko zatrzymały łącznie ośmiu mężczyzn, ale też skonfiskowały aż 115 kg kokainy.

Zobacz wideo Michniewicz zażartował z reprezentanta Polski: Ty to jesteś tylko bogaty

Mężczyźni zostali już oskarżeni o nielegalną produkcję, przemyt oraz sprzedaż narkotyków. Rosyjskie media poinformowały, że skonfiskowana kokaina trafiła do Amsterdamu z portu w Rotterdamie. Narkotyki miały trafić do Holandii z Ameryki Południowej, skąd pochodziła większość zatrzymanych mężczyzn.

Katar, 21 listopada 2022 r. podczas meczu USA-WaliaAmerykański kibic wyrzucony ze stadionu przed meczem. Przez swój ubiór

Kokaina, którą znaleziono pod 22 betonowymi płytami, miała trafić do Belgii, Niemiec oraz Anglii. Jej wartość szacowana jest aż na 11 mln euro. W przestępstwie udział miał mieć nie tylko Petković, który obecnie jest dyrektorem sportowym OFK Belgrad, ale też jeden z piłkarzy tego klubu.

Były reprezentant Serbii i Czarnogóry zatrzymany

48-letni Petković karierę zakończył 15 lat temu. W przeszłości grał on m.in. w Mallorce, OFK Belgrad, Vfl Wolfsburg, 1. FC Nuernberg czy Spartaku Moskwa. To także siedmiokrotny reprezentant Serbii i Czarnogóry.

Mężczyzna w garniturze nagle zaczął filmować kibicki Iranu. Reżim wysłał szpiegów. Mężczyzna w garniturze nagle zaczął filmować kibicki Iranu. Reżim wysłał szpiegów. "To chore"

W 2006 r. Petković był nawet o krok wyjazdu na mundial w Niemczech. Jego ojciec - Ilija Petković - który pełnił wówczas rolę selekcjonera kadry narodowej, wpisał syna na listę powołanych na turniej po kontuzji Mirko Vucinicia.

Petković junior na turniej jednak nie pojechał. Selekcjoner Serbii i Czarnogóry wykreślił syna z listy powołanych po tym, jak media skrytykowały go za to powołanie. Dziennikarze podkreślali, że jedynym powodem, dla którego Petković znalazł się w kadrze, były rodzinne układy.

Więcej o: