Były król strzelców ekstraklasy i reprezentant Polski kończy karierę

- Kończę to, co zawsze kochałem i kochać będę - informuje w opublikowanym przez ekstraklasę wideo Marcin Robak. Były reprezentant Polski we wtorek zakończył piłkarską karierę. W tym dniu obchodził 40. urodziny.

Marcin Robak jest wychowankiem Konfeksu Legnica, ale najwięcej spotkań, bo aż 142 rozegrał w barwach Widzewa Łódź. W 2010 roku debiutował także w reprezentacji Polski, w której zdobył jednego gola w dziewięciu meczach. W sezonach 13/14 i 16/17 zostawał królem strzelców ekstraklasy. Przez ostatni rok pozostawał bez klubu i postanowił definitywnie zakończyć piłkarską karierę. 

Zobacz wideo Dominik Wardzichowski i raport z Kataru. Reprezentacja jest gotowa na Argentynę?

Marcin Robak kończy piłkarską karierę w dniu 40. urodzin. "Przyszedł czas"

- Tu w klubie Konfeks Legnica stawiałem swoje pierwsze kroki, ale nie tylko tu spełniałem piłkarskie marzenia. Przyszedł czas, żeby oficjalnie zakończyć piłkarską karierę. Kończę to, co zawsze kochałem i kochać będę - mówi Marcin Robak w wideo opublikowanym na oficjalnych profilu ekstraklasy w mediach społecznościowych. Materiał zawiera również kompilację najlepszych momentów z kariery byłego napastnika. 

W wypowiedzi napastnika nie zabrakło również podziękowań dla byłych kolegów z drużyn, trenerów, prezesów, działaczy, pracowników klubów i kibiców, z którymi piłkarz przeżył "wiele pięknych chwil".

Marcin Robak nigdy nie został mistrzem ekstraklasy, ale dwukrotnie wygrywał Superpuchar Polski w barwach Lecha Poznań, w sezonach 15/16 i 16/17. Ponadto zagrał aż 252 spotkania na najwyższym poziomie rozgrywkowym w kraju. Zdobył 120 goli i zaliczył 24 asysty. Z 77 bramkami na koncie pozostaje najlepszym strzelcem w historii Widzewa Łódź. Reprezentował również barwy dwóch tureckich klubów - Konyasporu i Mersin IY. W pierwszym z nich zagrał 50 meczów i 13 razy trafiał go siatki rywali. 

W reprezentacji Polski debiutował 17 stycznia 2010 w meczu z Danią, a już trzy dni później zdobył bramkę przeciwko Tajlandii. Ostatni raz w kadrze zagrał 13 maja 2014 w zremisowanym 0:0 meczu z Niemcami. Spędził wtedy na boisku 53 minuty. 

Informację o zakończeniu kariery Marcin Robak postanowił ogłosić w dniu 40. urodzin i zapowiedział, że czekają go "kolejne cele i wyzwania". 

Więcej o: