Rosja ma zagrać mecz z uczestnikiem mundialu w Katarze. "Mamy wstępne umowy"

- Będziemy pracować nad tym, żeby wiosną przyszłego roku zagrać z zespołem z Europy. Mamy wstępne umowy z kilkoma drużynami. Iran jest potencjalnym rywalem naszej reprezentacji w marcu 2023 roku - powiedział Aleksandr Diukow, prezes rosyjskiej federacji piłkarskiej, cytowany przez portal championat.com.

UEFA i FIFA zgodnie zadecydowały o zawieszeniu Rosji w rozgrywkach międzynarodowych, co oznacza, że kraj, który rozpoczął wojnę w Ukrainie, nie może brać udziału w meczach europejskich pucharów, ale też w eliminacjach do Euro 2024 czy w rozgrywkach Ligi Narodów. Niewykluczone, że Rosja zdecyduje się opuścić UEFĘ, aby występować w rozgrywkach Azjatyckiej Federacji Piłkarskiej. Na razie nie było rozmów na ten temat, o czym na konferencji prasowej mówił Aleksandr Diukow, prezes rosyjskiej federacji.

Zobacz wideo Dominik Wardzichowski w Katarze: Poszedłem po meczu do sektora Saudyjczyków!

Rosjanie zagrają z uczestnikiem mistrzostw świata w Katarze? "Są naszym potencjalnym rywalem"

Aleksandr Diukow, prezes rosyjskiej federacji piłkarskiej poinformował, że kadra chce wrócić do międzynarodowej rywalizacji w 2023 roku. Okazuje się, że wstępnie Rosja jest dogadana na rozegranie meczu towarzyski z uczestnikiem katarskiego mundialu. - Iran jest potencjalnym rywalem naszej reprezentacji w marcu 2023 roku. Nieoficjalnie tamtejszy związek potwierdził nam gotowość i chęć do rozegrania sparingu - powiedział.

Do tej pory Iran grał dwa mecze towarzyskie z Rosją - w lutym 2011 roku wygrał 1:0, natomiast w październiku 2017 roku zremisował 1:1 ze Sborną. Diukow jednocześnie ujawnił, że Iran nie jest jedynym rywalem rozważanym przez Rosję. - Będziemy pracować nad tym, żeby wiosną przyszłego roku zagrać z zespołem z Europy. Mamy wstępne umowy z kilkoma drużynami, ale nie chcę ich wymieniać, bo doskonale widzimy, że wszystko zmienia się dość szybko - stwierdził rosyjski działacz, cytowany przez portal championat.com.

Jedynym "przedstawicielem" Rosji na mistrzostwach świata w Katarze jest Gael Ondoua z Kamerunu, który umieścił rosyjską flagę na butach. - Jestem w 95 procentach Rosjaninem, a reszta to mój kolor skóry. Od najmłodszych lat marzyłem o grze dla Rosji i kibicowałem jej na wielkich turniejach. Chcę jej się odwdzięczyć za to, co dla mnie zrobiła - mówił zawodnik Hannoveru w rozmowie z portalem championat.com. Ondoua w młodym wieku wyjechał do Rosji i grał w akademii Lokomotiwu Moskwa.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.