FC Barcelona Guardioli żyje. Nowe wcielenie, ale duch ten sam [WIDEO]

Piłkarki FC Barcelony zrobiły przepiękną akcję w wygranym sparingu 3:0 z Bayernem Monachium. Akcję do znudzenia przypominającą te z najlepszych czasów jej klubowych kolegów, gdy ich trenerem był Josep Guardiola.

To była 66. minuta towarzyskiego meczu kobiet: FC Barcelona - Bayern Monachium. Zawodniczki FC Barcelony rozegrał piękną akcję w ataku pozycyjnym. Wymieniły mnóstwo podań, m.in. kilka we własnym polu karnym. Wreszcie piłkę otrzymała w środku boiska Brazylijka Geyse. Przeprowadziła indywidualną akcję, minęła jedną rywalkę i odegrała do Claudii Piny. 21-letnia Hiszpanka zdecydowała się na strzał z ok. 25 metrów i zdobyła piękną bramkę. Piłka wylądowała w okienku bramki Bayernu Monachium i gospodynie prowadziły już 3:0.

Zapachniało Barceloną Guardioli

Akcja zawodniczek FC Barcelony do znudzenia przypominała te, które potrafili przeprowadzić jej klubowi koledzy, jeszcze w czasach, gdy trenerem był Josep Guardiola. Wtedy też fani na całym świecie zachwycali się akcjami FC Barcelony, w których pilkarze wymieniali mnóstwo podań. Wtedy też często kończyły się one pięknymi strzałami z dystansu - m.in. Argentyńczyka Leo Messiego.

FC Barcelona wygrała sparing z Bayernem Monachium 3:0. Oprócz Piny, bramki zdobyły Geyse w 48. minucie i Aitana Bonmati w 60. minucie. FC Barcelona oddała w tym meczu aż 26 strzałów, przy zaledwie pięciu rywalek (9-0 w celnych!).

W niedzielę Duma Katalonii grała kolejny sparing. Tym razem wygrała z Atletico Madryt aż 6:1. Gole zdobyły: Salma Paralluelo dwie (72. i 76.), Ana-Maria Crnogorcević (4.), Mapi Leon (27.), Lucia Bronze (50.) i Ingrid Engen (80.).