Chorwaci reagują na mocne słowa trenera rywali. "My jesteśmy wicemistrzami świata"

"To nie jest właściwe podejście do reprezentacji Chorwacji. My jesteśmy wicemistrzami świata" - komentuje Zlatko Dalić. W ten sposób odpowiedział selekcjonerowi Kanady, a więc najbliższego rywala, który w mocnych słowach motywował zawodników do zbliżającego się meczu.

Chorwacja niespodziewanie zremisowała pierwszy mecz na mundialu w Katarze z reprezentacją Maroka 0:0. Aktualni wicemistrzowie świata utrudnili sobie sprawy awansu do 1/8 finału, ponieważ w kolejnych meczach zagrają z bardzo dobrze dysponowanymi Kanadyjczykami oraz faworytami całej grupy Belgami. 

Zobacz wideo Co za obrona!

Kanada rozpoczęła wojnę z Chorwacją

Reprezentacja Kanady bardzo dobrze pokazała się w pierwszym spotkaniu na mistrzostwach świata w Katarze. Kanadyjczycy wrócili na turniej po 36 latach, co prawda przegrali 0:1 z Belgami, jednak sposób gry oraz poziom tego pojedynku wzbudził uznanie na całym świecie. Już w niedzielę o 17 zagrają z Chrowacją. 

Atmosferę przed tym meczem podgrzał kanadyjski szkoleniowiec Johna Herdmana, który w agresywny sposób motywował swoich zawodników. - Powiedziałem piłkarzom, że zasługujemy, by tu być. Idziemy roz*ebać Chorwację! - mówił na konferencji prasowej krótko po zakończonej rywalizacji z Belgią.

Niedługo trzeba było czekać, aż chorwackie media podchwycą sprawę. I tak też się stało. Ale nawet bardziej niż się spodziewano. "Może i masz język, ale czy masz też jaja?" - brzmiał tytuł na jednym z magazynów. Została również ukazana naga postać szkoleniowca Kanady.

Szkoleniowiec Chorwacji odpowiada trenerowi Kanady

Głos w tej sprawie zabrał również szkoleniowiec reprezentacji Chorwacji, Zlatko Dalić. - Reprezentacja Chorwacji zasługuje na szacunek wszystkich - rozpoczął. - Zasłużyliśmy na wszystko swoimi występami, zachowaniem i wynikami. Okazujemy wszystkim szacunek, więc oczekujemy tego samego od nich. To nie jest sprawiedliwe, że Chorwacja rozgrywa swoje mecz o godzinie 13, nie budzi to szacunku. Anglia, Francja, Hiszpania, czy Brazylia grają później, a to przecież my jesteśmy wicemistrzami świata. To nie jest właściwe podejście do Chorwacji. Będziemy grać godnie wobec Kanady i innych. Będziemy przygotowani do zwycięstwa.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.